REKLAMA

Aktualności, Kultura

Nowy zespół na muzycznej scenie Garwolina

Opublikowano 21 lutego 2013, autor: JS.

Są młodzi, zbuntowani i chcą mieć coś do powiedzenia. Punkrockowa kapela Bunt rozkręca swoją działalność

Antek (gitara, wokal), Młody (perkusja) i Sagi (bas) pochodzą z różnych części powiatu garwolińskiego, ale łączy ich zamiłowanie do punkrocka. Grają razem od września ubiegłego roku, choć w międzyczasie doszło już do przetasowań w zespole.

Garwolin usłyszał o nich szerzej podczas koncertu, którego główną gwiazdą była Moskwa. Okazuje się jednak, że to nie był ich pierwszy występ. Debiutancki koncert zagrali w swojej „próbowni” w Niecieplinie.

 

Wzorują się na zespołach punkrockowych z lat 80.

 

Zaprosiliśmy znajomych i przyszło około 70 osób -relacjonuje Młody. Zdążyli już także zagrać w Warszawie na squacie Przychodnia.

-Był to koncert młodych kapel punkrockowych. Grało łącznie 8 zespołów, a nam udało się wygrać cały konkurs –opowiada Antek.

Mimo że są młodym zespołem, nie chcą iść na łatwiznę i grać tylko cudzych utworów.

-Staramy się robić swoją muzykę i wypracować swój własny styl -podkreśla Sagi.

Panowie dodają jednak, że wzorują się starych zespołach punkrockowych z lat 80., m.in. na Siekierze czy Zielonych Żabkach. Podczas koncertów nie boją się także grać coverów.

Po koncercie zaczepił mnie pewien mężczyzna i podziękował za to, że zagraliśmy starsze kawałki, które kiedyś usłyszał podczas jakiegoś festiwalu -wyjawia Antek.

Chłopaki nie ukrywają, że występ przed Moskwą był dla nich dużym wyróżnieniem. Cieszą się także, że mogli zagrać w Garwolinie.

Nie myśleliśmy, że będziemy mieli taką możliwość -przyznają.

Swoją przygodę z muzyką traktują jako zabawę, ale już planują nagranie „dema”, a w późniejszym czasie nawet płyty. Marzy im się także zorganizowanie festiwalu, w którym mogłyby zaprezentować się młode kapele z bliższych lub dalszych okolic Garwolina.

Napisz komentarz »