Aktualności, Sport, Wilga

Champion Wilga wygrywa ligę amatorską

Opublikowano 21 lutego 2013, autor: łs.

Zespół z Wilgi obronił mistrzowski tytuł wywalczony w poprzedniej edycji. Champion w drodze po mistrzostwo wygrał dziesięć z jedenastu meczów.

W tegorocznych rozgrywkach Garwolińskiej Ligi Piłkarskiej zawodnicy mogli przystąpić do zmagań aż czterech kategorii. W dwóch ligach kibice mieli okazję obserwować Championa. W zmaganiach amatorów zespół z Wilgi bronił mistrzowskiego tytułu wywalczonego przed rokiem. W tegorocznej edycji zobaczyliśmy wiele ciekawych pojedynków, a walka o pierwszą trójkę trwała do ostatniej kolejki.  Rozgrywki ligi amatorskiej były bardzo dobrą okazją do skonfrontowania młodości z doświadczeniem.

Champion obronił tytuł

 

Do tegorocznej walki o mistrzowski tytuł ligi amatorskiej, przystąpiło dwanaście zespołów, a od początku zmagań za głównego faworyta uważano obrońcę tytułu Championa Wilga. Po pierwszych ligowych kolejkach swój akces do walki o pierwsze miejsce zgłosiły również: Zdrowie Garwolin, Mazowsze 96 Miętne oraz Green Dragon. Ekipa z Wilgi dobrze rozpoczęła zmagania, świadczyć o tym mogły wysokie zwycięstwa: 17:2 z KS Leszczynami, 23:1 z MOW-em Borowie czy 28:4  z MOW-em Wola Rowska. Dopiero w siódmej kolejce znalazł się zespół, który potrafił skutecznie sprzeciwić się Championowi. Młodzi zawodnicy Mazowsza Miętne zdołali wygrać 10:8, jak się później okazało było to jedyne potknięcie drużyny z Wilgi, który z 30 punktami na koncie, pewnie sięgnął po końcowy tryumf. Na drugiej lokacie uplasowało się Zdrowie Garwolin, a trzecie miejsce rzutem na taśmę wywalczyli podopieczni Piotra Szymańskiego z Mazowsza Miętne. Zwycięzca tegorocznych zmagań imponował skutecznością pod bramką rywala, świadczyć o tym może liczba 124 goli, co daje średnią ponad jedenastu trafień na mecz.

-Od początku dobrze rozpoczęliśmy rozgrywki, wygrywaliśmy kolejne spotkania, a rywale tracili punkty w pojedynkach między sobą. Na dwie kolejki przed końcem zapewniliśmy sobie zwycięstwo w lidze. Czasami doświadczenie pozwala na pokonanie zespołów składających się z młodszych, a zarazem szybszych zawodników. To najlepszy sezon w dotychczasowych naszych występach w Garwolińskiej Lidze Piłkarskiej, ponieważ wygraliśmy rywalizację w dwóch ligach -mówi zawodnik mistrzowskiego zespołu – Tomasz Lodowski.

Najlepsi zawodnicy ligi

 

Ciekawie wyglądała także rywalizacja o zwycięstwo w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych. Najlepszym zawodnikiem a także strzelcem ligi został Sebastian Papiernik z Mazowsza Miętne, który może pochwalić się imponującym wynikiem 57 zdobytych goli. Tytuł najlepszego kanadyjczyka również powędrował w ręce juniora zespołu Mazowsze. Zawodnikiem, który najczęściej obsługiwał swoich kolegów był Robert Winek (Champion), który asystował przy dwudziestu bramkach.  Najlepszym golkiperem ligi amatorskiej uznano Marcina Sobieskę z Championa Wilga. Organizatorzy wyróżnili również Adriana Szarka (Champion), przyznając mu tytuł „Debeściaka”.

Napisz komentarz »