Aktualności

Podopieczni FAR w Miętnem

Opublikowano 26 lipca 2012, autor: MK.

Uczestnicy pierwszego turnusu rehabilitacyjnego, zorganizowanego przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji, przybyli do Miętnego. W Zespole Szkół Rolniczych uczyli się samodzielności w poruszaniu na wózku inwalidzkim.

Obóz Aktywnej Rehabilitacji rozpoczął się 18 lipca. Do Miętnego zjechały dzieci poruszające się na wózkach inwalidzkich z terenu całej Polski. O możliwości uczestnictwa w obozie dowiedziały się ze strony internetowej FAR.

Chcemy w praktyce pokazywać naszym dzieciom, jak jeździć na wózku, jak wykonywać codzienne czynności, takie jak przebieranie się. Uczymy przede wszystkim elementów samoobsługowych -tłumaczy Małgorzata Sobiesiak z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Podczas turnusu uczestnicy obozu mogli poznać prawidłowe techniki jazdy na wózku inwalidzkim. Wzięli udział w zajęciach przeprowadzanych w wodzie oraz w treningu kondycyjno-siłowym, obejmującym m.in. strzały z łuku i grę w tenisa stołowego. Celem tego typu ćwiczeń jest wzmocnienie partii mięśni niezbędnych w sprawnym poruszaniu się na wózku.

Nieocenioną rolę na takich obozach odgrywają także instruktorzy.

Instruktorzy są nam niezbędni nie tylko do asekuracji, ale i do pomocy, rozmowy i zabawy. Wspierają nas we wszystkich działaniach i treningach -podkreśla Małgorzata Sobiesiak.

Pierwszy turnus rehabilitacyjny potrwa do 26 lipca. W sierpniu do Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem przyjedzie druga tura obozowiczów FAR.

Napisz komentarz »