REKLAMA
dach bis

Aktualności

Skąd zniknął Paderewski?

Opublikowano 17 lipca 2012, autor: Iga Gajowniczek

Policjanci z garwolińskiej komendy ustalają, skąd zniknęła pamiątkowa tablica i kto jest jej prawowitym właścicielem. Chcą, aby wróciła na swojej miejsce.

Skąd zniknął Paderewski?

Mosiężną tablicę z wizerunkiem Ignacego Jana Paderewskiego dostarczył garwolińskim policjantom mężczyzna, który znalazł ją kilka metrów od miejsca użytkowanego przez pojazdy.

-Droga, gdzie znaleziono tablicę biegnie przez las pomiędzy miejscowościami Pilawa i Osieck, na granicy powiatów garwolińskiego i otwockiego- informuje asp. szt. Leszek Wielgosz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Funkcjonariusze policji badający sprawę ustalili wymiary tablicy. Mosiężny wizerunek Paderewskiego ma 27 cm długości i 17 cm szerokości. Nie wiadomo jest także dlaczego tablicę znaleziono w lesie. Sprawie bacznie przygląda się policja, która ustala fakty w sprawie.

-Osoby, które miałyby jakiekolwiek informacje na temat pochodzenia tej tablicy lub miejsca, w którym była wyeksponowana proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Garwolinie- apeluje do osób posiadających informacje na ten temat rzecznik prasowy.

Siedziba komendy mieści się przy ul. Stacyjnej 23. Osoby posiadające istotną wiedzę w sprawie mogą kontaktować się z policją także telefonicznie pod numerem (25) 684 0264 lub 112 albo 997.

Napisz komentarz »