Aktualności, Ludzie, Miastków Kościelny, Z gmin

Przyjdź na festyn!

Opublikowano 20 lipca 2018, autor:

Przychodząc na festyn sportowo-rekreacyjny pomożesz zbierać pieniądze na leczenie Dariusza Gądka.

 

 

 

 

 

Koncerty, konkursy z nagrodami, zawody sportowe, przyjacielskie alpaki i słodki stół to tylko część atrakcji, jakie zostały przygotowane przez organizatorów wydarzenia. Bawiąc się na festynie, można wspomóc leczenie byłego bramkarza Wilgi Miastków, który cierpi po pęknięciu krwiaka śródmózgowego.

-Darek oddycha już bez respiratora jednak nie mówi, nie porusza się ani nie odżywia się samodzielnie. By wyjść z obecnego stanu potrzebuje kosztownej rehabilitacji neurologicznej. – Dariusz robi postępy, jednak potrzebuje naszej pomocy. Wierzymy, że dzięki wspólnym wysiłkom wróci do zdrowia -mówią organizatorzy imprezy.

 

Turniej, koncerty i licytacja

W pomoc Darkowi zaangażowali się członkowie i sympatycy klubu sportowego Wilga Miastków organizując duże wydarzenie na terenie szkoły, które odbędzie się już w niedzielę. W planie imprezy są koncerty zespołów takich jak: Fanatycy, Kapela Bocianisko, Miastkowianki oraz Lavers. Odbędzie turniej piłki nożnej, zawody w przeciąganiu liny oraz liczne konkursy. Ciekawym punktem programu będzie licytacja: wiele osób prywatnych, firm oraz klubów przekazało cenne przedmioty, które można będzie wylicytować. Chcesz posiadać koszulkę Legii Warszawa z podpisami zawodników? A może marzą Ci się bilety na pokazy lotnicze AirShow lub książka Mai Włoszczowskiej z dedykacją? W niedzielę będziesz miał szansę je nabyć! Pomóc można również biorąc udział w loterii – w puli znajdują się karnety do Parku Rekreacyjno-Biznesowego Las Woda, Słodycze E.Wedel, vouchery na łowisko od Koła Wędkarskiego w Miastkowie, trzy vouchery na pełen pakiet serwisowy klimatyzacji samochodowej, ręcznie szyte akcesoria dla dzieci od My Little Dreams i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie, a lista atrakcji jest ciągle uzupełniana!

 

Alpaki – nietypowa atrakcja

Na festynie pojawią się niezwykłe zwierzęta – alpaki. Dzieci oszaleją z miłości do tych puszystych stworzeń, które będzie można pogłaskać i nakarmić. Nie zabraknie również malowania twarzy i dmuchanych zamków do zabawy. Trochę starsi uczestnicy festynu zobaczą wystawę motocykli, starych samochodów, sprzętu rolniczego i transportowego oraz symulator przeciążeń lotniczych. Strażacy z OSP Wola Miastkowska zaprezentują ćwiczenia pokazowe ratownictwa drogowego. Na imprezie nie zabraknie też jedzenia: organizatorzy zapewniają, że oprócz domowych polskich potraw będzie można zjeść ciasto, gofry, lody i inne słodkości. Swoją radość z pomagania chętni uwiecznią na zdjęciach dzięki foto-budce.

Dla wszystkich tych, którzy nie mogą pojawić się na festynie istnieje alternatywa w postaci  internetowej zbiórki pieniędzy – każdy, kto zechce wpłacić nawet najmniejszą sumę pomoże Dariuszowi wrócić do zdrowia, by mógł cieszyć się życiem ze swoją żoną Agnieszką i córeczką Zosią.

Za organizację wydarzenia odpowiadają członkowie i sympatycy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Wilga Miastków Kościelny. Patronat honorowy nad festynem objęli wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń i starosta Marek Chciałowski. Redakcja Twojego Głosu objęła to ważne wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej informacji można znaleźć na profilu facebookowym Wilgi Miastków.

 

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?
Napisz komentarz »