Aktualności, Górzno, Kultura, Nasi najmłodsi mieszkańcy, Z gmin, Z życia szkół

Popołudnie z książką w Łąkach

Opublikowano 12 maja 2016, autor:

W Publicznej Szkole Podstawowej w Łąkach 25 kwietnia odbyło się okolicznościowe spotkanie pod hasłem: „Popołudnie z książką”.

 

 

 

 

Gościliśmy na nim: autorkę wierszy dla dzieci Hannę Niewiadomską; przedstawiciela władz gminy Górzno – Jadwigę Muchę; bibliotekarkę Gminnej Biblioteki w Górzno – Jadwigę Rybicką; lidera do spraw czytelnictwa Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom – Paulinę Sławińską; dyrektorów: Marię Szczęśniak i Ewę Włodarczyk; nauczycieli; rodziców; delegacje uczniów Szkoły Podstawowej w Górznie i w Samorządkach.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Maria Owczarczyk, która powitała przybyłych na spotkanie. Następnie uczniowie klasy IV przedstawili inscenizację pt: „Sąd nad książką”, która wprowadziła w bardzo ważny w dzisiejszym świecie temat wyższości książki i jej czytania nad wynalazkami techniki np. komputerem.

Recytacja wierszy Hanny Niewiadomskiej przez uczniów klasy I wzruszyła bardzo poetkę, która  zachęciła uczniów do jeszcze większej przyjaźni z książką. Potem, w dwóch grupach wiekowych, odbyły się spotkania autorskie z autorką. Nie zabrakło wzruszeń, dedykacji i autografów.

Jednocześnie, włączając się w kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” oraz w akcję „Narodowe czytanie 2016” zaproszeni goście głośno czytali fragmenty twórczości Henryka Sienkiewicza.

Miły nastrój i dyskusje przy herbatce i ciasteczku uświetniły całość imprezy i sprawiły, że cel został osiągnięty.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą pamiętać o przyjaźni z książką, a słowa Jarosława Iwaszkiewicza:

„Książko, najwierniejszy towarzyszu w podróży życia, milczący w nieszczęściu, gadatliwy w radości, mówiący tylko wtedy, gdy się słuchać pragnie – jesteś jednym z najcenniejszych darów, jakie nam zesłali bogowie na nasz smutny padół”

staną się ich mottem.

 

popołudnie- zdjęcia 001

popołudnie- zdjęcia 033

popołudnie- zdjęcia 111

Tekst i zdjęcia:
Bibliotekarka Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Marii Konopnickiej w Łąkach -Ewa Ornat i polonistka Monika Błażejczyk

Napisz komentarz »