Aktualności, Czarna strona powiatu, Żelechów

Nietrzeźwy z zakazem i z narkotykami

Opublikowano 21 kwietnia 2016, autor:

Mimo sądowego zakazu kierował samochodem. Dodatkowo był nietrzeźwy i miał przy sobie narkotyki. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zakończył jazdę na ogrodzeniu.

Policjanci z posterunku w Żelechowie patrolując miasto zauważyli samochód poruszający się z dużą prędkością. Widząc to, funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, wtedy kierujący BMW zaczął przyspieszać.

Pomimo dawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, kierujący nie zwalniał. Kilkaset metrów dalej, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i rozbił się na ogrodzeniu posesji.

Kierującym okazał się nietrzeźwy 20-latek, który w swoim organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Na dodatek kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. W trakcie kontroli policjanci ujawnili też, że mężczyzna posiada przy sobie dwa woreczki z amfetaminą. W samochodzie znajdował się też 21-letni właściciel pojazdu. On również był w stanie nietrzeźwości – 2,3 promila alkoholu.

Wraz z mężczyznami podróżowało jeszcze dwóch mieszkańców miasta w wieku 18 i 48 lat. Kierowca BMW został zatrzymany do wyjaśnienia.

Mężczyzna odpowie teraz za popełnione przestępstwa i wykroczenie drogowe. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Garwolina.

kpp_garwolin

Autor: starszy aspirant Marek Kapusta / AC

Napisz komentarz »