Aktualności, Fotografia, Galerie, Rozrywka

Najpiękniejsze gołębie podziwialiśmy przez dwa dni

Opublikowano 12 listopada 2015, autor:

Szósta edycja Wystawy Gołębi Rasowych i Ozdobnych była największą z dotychczasowych. Dopisało praktycznie wszystko – hodowcy, gołębie, odwiedzający, a nawet pogoda. Impreza odbyła się pod patronatem medialnym gazety Twój Głos i portalu www.egarwolin.pl.

-W tym roku było 60 wystawców oraz 784 gołębie. To najwięcej z dotychczasowych wystaw. Więcej nie możemy zmieścić. Najliczniej były reprezentowane rasy PDL i niemiecki wystawowy. Następne, z czego Garwolin jest słynny, wszelakiej maści garłacze, między innymi garłacz czeski siodłaty łapciaty. Pojawiła się także spora liczba nowych gołąbków, turkotów, perukarza, których w poprzednich latach nie mieliśmy. Wystawa cały czas się rozwija. Przyjeżdżają ludzie z różnych miejsc w Polsce i zza granicy. W tym roku była także rekordowa frekwencja. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i władze nam pomogą w organizacji, to widzimy się za rok -podsumowuje współorganizator wystawy Adam Moczulski.

-Wystawę oceniam bardzo pozytywnie. Myślę, że zorganizowanie wystawy w takim miejscu jest dosyć trudne, ale widzę dużą determinację organizatorów i jest to już jej kolejna edycja. Na tej wystawie są zgromadzone bardzo fajne egzemplarze. Wśród wystawców są zgromadzeni znani hodowcy w poszczególnych rasach. Jest to duży sukces, że organizatorom udaje się tych znanych nawet w kraju hodowców zapraszać na swoją dosyć kameralną, ale bardzo fajną wystawę -dodaje, oceniając wydarzenie Zdzisław Borawski, prezes Warszawskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

 

2

Napisz komentarz »