Aktualności, Borowie, Garwolin, Górzno, Kultura, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Pilawa, Rozrywka, Sobolew, Trojanów, Wilga, Z gmin, Żelechów

Kamil Bednarek na Dniach Garwolina

Opublikowano 16 czerwca 2016, autor:

Już w najbliższy weekend dwudniowe Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Będzie muzycznie, sportowo i z atrakcjami dla każdego.

W sobotę, w części oficjalnej, odbędą się dwa ważne wydarzenia. O godzinie 15:00 zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowany na ulicy Mazowieckiej budynek starostwa powiatowego. O 16:30 w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury odbędzie się uroczysta akademia, podczas której zostaną wręczone statuetki „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” oraz wyróżnienia dla osób i instytucji, przyznawane przez burmistrza Tadeusza Mikulskiego.

O 17:00 na terenach rekreacyjnych Zarzecza rozpocznie się festyn rodzinny „Kołowy zawrót głowy”. Poprzedzi go przejazd przez miasto garwolińskiej masy krytycznej. Miłośnicy rowerów, rolek i deskorolek wyruszą spod Tesco i przejadą ulicą Kościuszki na Zarzecze. O 19:00 klucze do bram miasta zostaną przekazane studentom Społecznej Akademii Nauk. W Long Beach na Kwadracie o godzinie 20:00 rozpocznie się stylowy dancing, wypełniony swingiem, rockiem oraz szaloną muzyką lat 70- i 80- tych. Na 21:30 zaplanowano pierwszą w tym roku projekcję „Kina pod chmurką” i pokaz animacji „Trio z Belleville”.

 

Na zakończenie pokaz fajerwerków

 

W niedzielę o godzinie 10:00 w kolegiacie pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego zostanie odprawiona msza. Po jej zakończeniu spod kościoła na Zarzecze wyruszy barwny korowód na czele z księciem Januszem. Około 11:30 burmistrz Tadeusz Mikulski wraz ze starostą Markiem Chciałowskim oficjalnie otworzą Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Punktualnie w południe rozpocznie się siódma edycja biegu „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Dwie godziny później zwycięzcom biegu zostaną wręczone nagrody.

Muzyczna część spotkania rozpocznie się od godziny 16:30. Najpierw na scenie wystąpi orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Garwolina, godzinę później uczniowie ze Studia Ruchu Kordaszewscy, a o18:00 zespoły wokalno-instrumentalne ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie. O 19:00 na scenie pojawi się zespół Castle Dreams. Jest to duet gitarzysty Grzegorza Buczkowskiego i skrzypaczki Katarzyny Lipert, który wykonuje muzykę rockową z elementami folku. O godzinie 21:00 na scenie pojawi się Kamil Bednarek, gwiazda muzyki reggae. Obchody dni miasta i powiatu tradycyjnie zakończy około 22:30 pokaz sztucznych ogni.

 

Nie tylko w weekend

 

W ramach Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego zostanie zorganizowanych wiele sportowych, muzycznych i kulturalnych spotkań.

Już dzisiaj (16 czerwca) o godzinie 18:00 w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury odbędzie się koncert uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie. Dzień później o godzinie 11:00 w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej zostanie rozstrzygnięty konkurs „Moja niesamowita przygoda z… książką w tle”, a o 19:30 w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury odbędzie się koncert Pawła Chustaka „Stróże poranka”, przygotowujący do Światowych Dni Młodzieży. W sobotę, 18 czerwca od godziny 9:00 rozpoczną się Otwarte Mistrzostwa Garwolina w Tenisie Ziemnym, a od 9:00 do 12:00 w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury będzie trwała Gala Helen Doron.

W niedzielę zaś od 12:00 do 19:00 w sali kinowej potrwa jubileusz 5-lecia Teatru „Tymczasem”. Sportowe zmagania rozpocznie o 8:30 Turniej „Powitanie lata z badmintonem”, a o 16:00 odbędzie się Finał Garwolińskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn. Obydwa wydarzenia zostaną zorganizowane na hali sportowej przy ulicy Żwirki i Wigury.

W sali kinowej Centrum Sportu i Kultury w poniedziałek, 20 czerwca o godzinie 20:00  odbędzie się recital „Pobiegnijmy”, podczas którego zaśpiewa Klara Płatek. Dwa dni później o 19:30 podczas koncertu „Bo jak nie my, to kto…bis” zaśpiewa Aurelia Luśnia i jej uczennice.

Ostatnie wydarzenie w ramach dni miasta i powiatu zostanie zorganizowane w sobotę, 25 czerwca. Będzie to  wyprawa „Rowerami z bibliotekarzami”, która wyruszy o godzinie 9:00 spod Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.

 

Twój Głos objął tegoroczne Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego patronatem medialnym.

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2016 - oficjalny plakat.

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2016 – oficjalny plakat.

Napisz komentarz »