Aktualności, Pilawa, Sport, Z gmin

Inwestycja dla kibiców, zawodników i sędziego

Opublikowano 21 marca 2016, autor:

Na stadionie miejskim w Pilawie powstają szatnie dla piłkarzy i toalety dla kibiców. Będą też nowe, w części zadaszone, trybuny. Pomieszczą 130 osób.

 

 

 

 

 

Budowa ma się ku końcowi. Według dokumentacji przetargowej, termin realizacji zadania upływa pod koniec maja.

– Wszystko jest wykonywane planowo. Nie ma opcji, żeby zadanie nie zostało zrobione na czas. Mamy problem jedynie z zakładem energetycznym, który bardzo długo podłącza tam prąd. Ta kwestia jedynie nas niepokoi. Wykonawca zaś wykonuje wszystko zgodnie z harmonogramem i podpisaną umową –wyjaśnia w rozmowie z nami burmistrz Albina Łubian.

 

Zaplecze za 834 492 złotych

 

Zadanie wykonuje firma Zakład Budowlany „Domex|” z Garwolina, wybrana jako najkorzystniejsza pod względem finansowym i zgodna z kryteriami oceny i specyfikacją istotnych warunków zamówienia z pięciu złożonych w przetargu ofert.

Budowa ma poprawić zaplecze na stadionie miejskim przy ulicy Spacerowej. Budynek, w którym do tej pory znajdowały się szatnie był w opłakanym stanie. Nie było w nim toalety, dach przeciekał, a warunki dla graczy były fatalne.

W nowym budynku, wbudowanym w trybuny, na 120 m powierzchni znajduje się  korytarz, dwie szatnie po 18,7 m2 powierzchni z oddzielnymi toaletami i prysznicami oraz dwa magazyny o powierzchni 12,3 m2 każdy.

Są tam też dwa pomieszczenia użytkowe. Jedno dla sędziego z oddzielnym prysznicem i WC, a drugie dla opiekuna obiektu. W budynku będą się też znajdowały toalety dla kibiców – w tym jedna, dostosowana do użytku przez osoby niepełnosprawne. Na górze zadaszone trybuny pomieszczą 130 kibiców.

 

Budynek już stoi. Do zrobienia pozostały prace wykończeniowe i podłączenie prądu przez zakład energetyczny.

Budynek już stoi. Do zrobienia pozostały prace wykończeniowe i podłączenie prądu przez zakład energetyczny.

 

Tekst: Ewelina Karbowska

Zdjęcie: Ewelina Karbowska

 

Napisz komentarz »