Aktualności

Garwolińska młodzież u południowych sąsiadów

Opublikowano 07 marca 2014, autor:

Czterdzieści uczennic i uczniów ze szkół z powiatu garwolińskiego pod okiem instruktorów narciarstwa szusowało na stokach słowackich Tatr.

Podczas tegorocznych ferii prawdziwa zima do Polski nie zawitała, ale garwolińscy uczniowie znaleźli ją w górach na Słowacji.

W Novej Leśnej nieopodal Popradu, w dniach od 15 do 22 lutego, Turystyczny Klub Kolarsko-Narciarski „Starówka” zorganizował „Ferie na stoku” dla dzieci i młodzieży z naszego powiatu. Organizatorem aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu był prezes klubu Piotr Ekiert.

 

Tegoroczny wyjazd był siedemnastym kolejnym spotkaniem na tatrzańskich nartostradach. Od dłuższego już czasu bazą stacjonarną jest miejscowość Nova Leśna koło Popradu. W pobliżu tras zjazdowych mamy zaprzyjaźnionych górali słowackich u których „rozbijamy się obozem”. Głównym celem naszych wyjazdów jest promowanie zdrowego wypoczynku na świeżym powietrzu dla dzieci i młodzieży. Jako nauczyciele wiemy, że nie telewizor i nie komputer powinny być środkiem zaradczym do zabicia czasu wolnego podczas ferii. Tylko ruch i aktywny wypoczynek na łonie przyrody wpływa pozytywnie na zdrowie i tężyznę fizyczną młodego człowieka –powiedział organizator.

Młodzi miłośnicy białego szaleństwa z gminy Górzno, Borowie, Miastków Kościelny oraz z gminy i miasta Garwolina spędzało codziennie na śniegu około sześciu godzin pod okiem instruktorów.

W ramach zajęć prowadzona była nauka jazdy na nartach i snowboardzie, a także jazda doskonaląca styl i technikę dla młodzieży już zaawansowanej. Organizatorzy po nauce i narciarskich szusach pamiętali także o strawie duchowej dla młodych narciarzy. Zorganizowano dwa wejścia na baseny termalne w Popradzie. Jednak największym powodzeniem cieszyły się dyskoteki i wieczorne spotkania przy ognisku z pieczonymi na patyku kiełbaskami. Pod koniec turnusu zorganizowano spartakiadę obozową, do której dołączyli także inni Polacy przebywający tam na wypoczynku.

-Jako nauczyciel wychowania fizycznego zawsze uważałem i nadal tak twierdzę, że nasza młodzież szkolna jest zdolna i chętna do uprawiania sportu. Jestem zachwycony z faktu, widząc jak małe dzieci ze szkół podstawowych szybko opanowują, bądź co bądź, trudną technikę jazdy na nartach i snowboardzie. Dosłownie po dwóch, trzech lekcjach nauki pod okiem instruktorów już same szusowały na mniejszych górkach. Takich talentów nie możemy zmarnować –dodaje instruktor a zarazem nauczyciel w.f. Paweł Kowalski.

A.Ciosek

 

Wyniki spartakiady narciarskiej:

Narty:

Dzieci do lat 8 – Julia Janiec

Dziewczęta:

do 14 lat – Natalia Wojciechowska

do 18 lat – Karolina Saganek

do 22 lat – Ola Bartniczak

Chłopcy:

do 14 lat – Szymon Kowalski

do  18 lat – Piotr Wojciechowski  jr.

do 22 lat Bartek Janaszek

Seniorki i seniorzy:

Agnieszka Piotrowska, Piotr Wojciechowski

Snowboard:

Patrycja Zając, Nikodem Fic, Filip Gac

komentarz »
  1. łyżwiaż 7 marca 2014 19:20 - Odpowiedź

    Pan Andrzej to pewnie szusował po stokach z Basieńką.

Napisz komentarz »