REKLAMA

Aktualności, Borowie, Ludzie, Z gmin

Doskonale wiedzą jak gospodarzyć bezpiecznie

Opublikowano 14 listopada 2017, autor:

Radni i sołtysi z gminy Borowie wzięli udział w konkursie, zorganizowanym przez KRUS.

 

 

 

 

 

Ponad 20 osób 30 października rozwiązywało test wielokrotnego wyboru. Samorządowcy zmierzyli się z 15 pytaniami, które dotyczyły bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym.

-Bezpieczeństwo, szczególnie przy wykonywaniu różnych prac jest bardzo ważne. Ten temat jest teoretycznie wszystkim znany, ale w praktyce wychodzi to różnie. Czasami warto przypomnieć sobie najważniejsze zasady –mówił podczas spotkania Michał Walczak, pracownik garwolińskiego oddziału KRUS.

13 na 15 punktów i jednocześnie pierwsze miejsce zdobył Leon Zawadka – radny z Filipówki. Drugie i trzecie miejsce zostało rozlosowane, bo dwie osoby uzyskały identyczną liczbę punktów. Ostatecznie, na drugim miejscu podium stanął radny z Chromina – Jakub Wiechetek. Trzecie – przypadało pani sołtys Słupa Drugiego – Danucie Gac. Obydwoje mieli po 11 punktów.

Nagrodą w konkursie był sprzęt, który z pewnością przyda się w gospodarstwie. Były to kolejno: zestaw nasadek z grzechotką, kask ochronny dla pilarza i sekator do gałęzi. Każdy uczestnik otrzymał kalendarz na 2018 rok, przypominający o zasadach bezpiecznej pracy na roli i podwórku.

Zwycięzcą okazał się Leon Zawadka (na zdjęciu pierwszy z prawej). Drugie miejsce zajął Jakub Wiechetek, a trzecie Danuta Gac (w środku)

 

Napisz komentarz »