Aktualności, Czarna strona powiatu

… bo na drogę wybiegł łoś

Opublikowano 31 sierpnia 2016, autor:

Jedna osoba w szpitalu, trzy zniszczone auta i martwe zwierzę – to bilans zdarzenia, do którego doszło we wtorek na drodze krajowej numer 17.

Do kolizji doszło około godziny 21:00 w Mierżączce.

-Mężczyzna, kierujący dostawczym mercedesem, jadąc w kierunku Lublina, uderzył w przebiegającego przez drogę łosia. Następnie, kierowca osobowego bmw, który jechał po przeciwnym pasie, nie zauważył leżącego na jezdni zwierzęcia, najechał na niego i- tracąc panowanie nad autem – uderzył w stojącego w pobliżu hyundaia -relacjonuje Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego i dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Kierowca mercedesa, z obrażeniami klatki piersiowej, został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Teren kolizji porządkowali strażacy.

-Działania straży polegały na odłączeniu zasilania z akumulatorów, zakręceniu zaworu LPG w samochodzie BMW oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych -przybliża Tomasz Biernacki, oficer prasowy garwolińskiej straży.

W czasie prowadzenia działań na miejscu zdarzenia krajowa „siedemnastka” była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazd przez Górzno. Akcja trwała blisko pięć godzin. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Garwolina.

3

2

Więcej zdjęć i filmy z miejsca tego wypadku można znaleźć na naszej stronie na Facebooku.

Napisz komentarz »