Aktualności

Blisko 430 osób zbada się we wtorek w Garwolinie

Opublikowano 20 czerwca 2013, autor:

Przez dwa dni, podczas których organizatorzy przyjmowali telefoniczne zgłoszenia na bezpłatne badania w ramach akcji NEFROTEST, zarejestrowało się prawie o 130 osób więcej, niż zaplanowano. Zainteresowanie akcją było tak duże, że organizatorzy – Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska oraz Stacja Dializ B. Braun Avitum, postanowili zwiększyć pulę badań.

nefrotest-120149

W ramach kampanii w powiecie garwolińskim, skierowania na badania dla osób powyżej 40-tego roku życia dostali także lekarze rodzinni. Pozwoli to na objęcie badaniami jeszcze większej liczby osób.

Podczas dwóch dni przyjmowania zapisów na bezpłatne badania w ramach NEFROTESTU w Garwolinie telefony rejestracyjne dzwoniły bez przerwy.

-Dzięki intensywnej kampanii informacyjnej i wsparciu miejscowych autorytetów, akcja cieszyła się wielkim powodzeniem. Zarejestrowaliśmy prawie 430 osób, a więc dużo więcej, niż mieliśmy w planach. Najbardziej jednak cieszy nas to, że przypomnieliśmy o nerkach tak wielkiej grupie osób. Mam nadzieję, że wiedza o tym, że trzeba regularnie kontrolować ich funkcjonowanie pozostanie i będzie procentować -mówi dr Piotr Kędzierski, kierownik stacji dializ w Garwolinie.

Bezpłatne badania zarejestrowanych pacjentów odbędą się we wtorek, 25 czerwca na terenie Stacji Dializ B. Braun Avitum, ul. Lelewela 2 (w pobliżu Szpitala Powiatowego). Próbki krwi przeanalizuje Laboratorium ALAB.

Napisz komentarz »