Aktualności, Z życia szkół

„Bez śniadania nie ma nauczania”

Opublikowano 14 grudnia 2017, autor:

Już po raz szósty w ZSP nr 2 w Garwolinie zorganizowano Dzień Zdrowego Śniadania, którego celem była promocja zdrowego odżywania.

 

 

 

 

Owoce, owsianki, gotowana kukurydza, pasty, miody, sery i wiele innych zdrowych produktów można było tego dnia zjeść w garwolińskiej „Dwójce”. Zadbało o to Koło Detektywów Zdrowej Żywności pod kierownictwem Anny Liszewskiej, które było głównym organizatorem szkolnego wydarzenia. Patronat nad kółkiem objęła firma Brueggen.

Konkurs na najbardziej intensywną pastę, gra terenowa, przeciąganie liny, „wyplątana pętelka”, jedzenie owsianki na czas, rozpoznawanie składników z zamkniętymi oczami, ułożenie najwyższej piramidy z owsianek – to konkurencje, które uczniowie rozegrali między sobą podczas Dnia Zdrowego Śniadania.

Podczas Dnia Zdrowego Śniadania nauczycielka Anna Liszewska oraz przewodniczący szkoły Dawid Gałkowski podziękowali sponsorom zaangażowanym w jego organizację. Goście, m.in. wieloletnia poseł Stanisława Prządka oraz starosta Marek Chciałowski gratulowali tej zdrowej tradycji, która od sześciu lat pielęgnowana jest w „Dwójce”. Starosta przyznał, że nie wychodzi z domu bez śniadania, które daje energię na cały dzień.

Napisz komentarz »