Aktualności

Bar Mleczny PRL już otwarty

Opublikowano 07 października 2015, autor:

Zapraszamy na pyszne jedzenie w bardzo klimatycznym miejscu, przypominającym czasy poprzedniego ustroju.

Miski przykręcone do stołu na śruby i sztućce na łańcuchu, kojarzą się z rzeczywistością w lokalach gastronomicznych lat 60-tych, 70-tych i 80-tych minionego wieku.

 

 

 

 

Niektórzy z sentymentem i łezką w oku powracają do tamtych lat. Od soboty również w Garwolinie można odwiedzić lokal, w którym poczujemy klimat sprzed zmiany ustroju. To właśnie 3 października oficjalnie otwarto Bar Mleczny PRL.

 

Leniwe kluski, mleczne zupy i kasza z okrasą

 

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu lokalu przez księdza, można było skosztować śledzia z cebulką, zjeść chleb ze smalcem, delektować się kaszą ze skwarkami, lub wypić oranżadę.

-Będziemy serwować dania typowo polskie. Mamy na przykład zupy mleczne i zacierki na mleku. Nawet kakao będzie można sobie u nas kupić. Będzie też ozorek w sosie chrzanowym, kasza gryczana z okrasą, gulasz z żołądków, kluski leniwe, czy pierogi z wody ze skwarami i cebulką. Serwujemy też zupy tradycyjne, jak, dzisiaj zapomniane trochę, zalewajkę i krupnik –wyjaśnia w rozmowie z nami Ilona Wichowska, właścicielka lokalu przy ulicy Senatorskiej.

Szefowa zapewnia, że codziennie obsługa będzie się starała zaproponować klientom coś innego.

-Będą niespodzianki, które będziemy wprowadzać systematycznie. Na przykład raz w tygodniu pojawi się wątróbka cielęca, co jest teraz gastronomicznym rarytasem –mówi.

-Warto przyjść do nas i poczuć osobiście ten smak czasów PRL-u -zachęca Ilona Wichowska.

 

archiwum (5)

Zapraszają na śniadania, lunche i obiady:

Bar PRL czynny jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00, a w soboty od 8:00 do 15:00.

Napisz komentarz »