Aktualności, Borowie, Kultura, Ludzie, Nasi najmłodsi mieszkańcy, Z gmin

Wybierzmy się do Borowia i pomóżmy Bartkowi

Opublikowano 04 grudnia 2015, autor:

Ośmioletni Bartosz Łodyga od sześciu lat zmaga się z autyzmem dziecięcym. Obecnie uczęszcza do I klasy Szkoły Specjalnej w Otwocku. Możemy mu pomóc w walce z chorobą. W niedzielę, 6 grudnia, zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na terapię i leczenie chłopca.

Mikołajki w Borowiu- pomagamy

W Mikołajki, na hali sportowej Zespołu Szkół w Borowiu, znajdującej się przy ulicy Aleksandra Sasimowskiego 3, odbędzie się impreza charytatywna, podczas której wystąpi Dj Tomi, zespoły Power i Plus, a gwiazdą wieczoru będzie grupa The Lovers. Ten koncert zaplanowano na 17:30.

 

 

 

W programie spotkania przewidziano również pokaz ratownictwa medycznego, pokaz umiejętności karate w wykonaniu Wołomińskiego Klubu Shorin-Ryu Karate, a grupa Spartany ASG Borowie zaprezentuje zbroje, miecze i stroje rycerski. Artystka ludowa wykonywała będzie ozdoby choinkowe i bombki. Na maluchy będzie czekało malowanie buziek i ciała, a także przekąski, w tym wata cukrowa czy popcorn. Starsi będą mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze i zbadać poziom cukru we krwi.

-Od początku października próbowałem zaangażować ludzi, którzy myślałem, że mi pomogą, jednak myliłem się. W nie cały miesiąc udało mi się jednak we współpracy z mamą Bartka Agnieszką Łodygą zrobić wspaniałe wydarzenie. Udało się zebrać sponsorów, którzy mi zaufali i bez których nie dałbym rady stworzyć tej imprezy. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest mnóstwo rodzin w naszym powiecie, którym należy się pomoc. W następnym roku będę już wszystko planował dużo wcześniej i mam nadzieje, że wszyscy, którzy odmówili mi pomocy, zmienią zdanie i drugi festyn będzie jeszcze z większą mocą – również dla innych dzieci, które potrzebują pomocy –wyjaśnił w rozmowie z nami Tomasz Dziwiszek (DJ Tomi), organizator spotkania, zapraszając wszystkich serdecznie do Borowia.

Impreza odbędzie pod patronatem medialnym Twojego Głosu

plakat Borowie

  • plakat Borowie
Napisz komentarz »