Aktualności, Z życia szkół

Szkoły już przygotowane na nowy rok

Opublikowano 28 sierpnia 2015, autor:

Przed pierwszym dzwonkiem zakończyły się prace remontowe w garwolińskich szkołach. Poza odświeżeniem klas i dokupieniem wyposażenia dyrekcje starały się także wygospodarować nowe pomieszczenia na sale lekcyjne dla uczniów.

szkola

W Zespole Szkół numer 2 w Garwolinie wyremontowany został dach nad częścią gimnazjalną, wstawione zostały okna w starej sali gimnastycznej, a także wydzielone dodatkowe sale lekcyjne.

-Mieliśmy małą salkę w części korytarzowej, która została rozszerzona o kolejne okna i poszerzona o pół metra. Teraz jest to pełnowymiarowa sala, którą rodzice zgodzili się umeblować z własnych środków -mówiła dyrektor placówki, Danuta Durys.

Uczniowie zyskali także dodatkową salę po oddziałach przedszkolnych, a także salę w części gimnazjalnej, która do tej pory służyła szkolnej grupie teatralnej.

 

W „piątce” remonty objęły budynek i teren szkoły

 

Wakacyjnymi remontami objęty został także Zespół Szkół numer 5. Tu z kolei wyremontowano  schody przy boisku szkolnym, wygospodarowano i wyposażono nowe klasy dla pierwszoklasistów oraz dla zerówki, przeprowadzono remonty w łazienkach, a także uzupełniono ubytki i odmalowano ściany. Ponadto w miejsce szkolnej kawiarenki przeniesiona została biblioteka. Z zaplecza kawiarenkowego powstało natomiast pomieszczenie na zajęcia wyrównawcze, z pomieszczenia biblioteki – sala lekcyjna dla klas starszych.

 

Estetyczniej i bezpieczniej w Zespole Szkół

 

Szereg prac został przeprowadzony także w istniejącym od 1 września Zespole Szkół numer 1. W części szkoły podstawowej między innymi zmodernizowano instalację wentylacyjną w bloku żywieniowym, zakupiono kuchnię gazową, pomalowano ściany, framugi okienne i lamperie, zakupiono i zamontowano rolety oraz sprzęt multimedialny. W szatniach podstawówki i gimnazjum wymienione zostały również okna.

-Staram się w Zespole, który powstał, wprowadzić przyjazną atmosferę nie tylko na linii uczeń-nauczyciel, ale również zadbać o bazę lokalową szkoły, żeby była przyjazna i bezpieczna dla ucznia -mówiła Beata Liszko, dyrektor utworzonego z dniem 1 września Zespołu Szkół numer 1 w Garwolinie.

Aby poprawić estetykę placówki w wakacje odmalowane zostały trzy sale lekcyjne. Dyrekcja złożyła także wniosek do burmistrza o dotację na wyposażenie dwóch dodatkowych sal, jakie powstały w placówce -jedna dla pierwszoklasistów, druga – z pokoju nauczycielskiego w gimnazjum – dla starszych uczniów.

 

Tekst: Marta Kalinowska

Zdjęcie: Archiwum TG

 

Napisz komentarz »