Aktualności, Kultura, Ludzie

Światło z Betlejem w Garwolinie już 19 grudnia

Opublikowano 05 grudnia 2014, autor:

Od ponad 20 lat Betlejemskie Światło Pokoju pojawia się także w naszych domach, szkołach i instytucjach dzięki sztafecie naszych braci-skautów oraz druhno i druhom z największej polskiej organizacji harcerskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Betlejemski Światełko Pokoju 2014

Tradycyjnie także i w tym roku powitamy Ogień z Betlejem w naszym powiecie – tym razem podczas mszy 19 grudnia o godzinie 18.00 w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.

 

 

 

 

Gospodarzem uroczystości będzie 44 Drużyna Harcerska Adventure w Garwolinie, którą prowadzi Druhna Kinga Kapczyńska. Przedstawiciele ponad 30 gromad i drużyn ZHP z terenu całego Hufca przekażą następnie Betlejemskie Światło Pokoju w swoich środowiskach (a naszych ogniw nie ma tylko w gminie Trojanów – niestety…).

Pozwolą Państwo, że już teraz zaprosimy Was na powyższą uroczystość; będziemy bardzo wdzięczni, jeśli dzięki lokalnym mediom idea BŚP zatoczy jak najszersze kręgi.

Przy okazji wspomnę, że nasze harcerki wybierają się legendarnym „Zawiszą Czarnym” do Danii, by także i tam dotarł Ogień z Betlejem.

 

Łączę harcerskie pozdrowienia

hm. Zbigniew Winiarek

komendant hufca ZHP

 

2014_plakat

  • 2014_plakat
Napisz komentarz »