Aktualności, Samorząd

Starcie o ulotkę

Opublikowano 08 marca 2016, autor:

Radny Leszek Mączka zarzucił kolegom z klubu Teraz Garwolin pomijanie jego i radnego Krzysztofa Mazurka przy przedstawianiu najważniejszych inwestycji minionego roku.

Radny Mączka stwierdził, że po przejrzeniu ulotki radnych klubu Teraz Garwolin poczuł się przez nich pominięty.

Sytuacja miała miejsce na sesji Rady Miasta Garwolina. Radnemu Mączce nie spodobała się wydana z pieniędzy kolegów radnych jego zdaniem „propagandowa ulotka”, w której przedstawione zostały dokonania i sukcesy ubiegłego roku.

 

 

 

-Nie zgodzę się, z tym co tu jest napisane. Nie ma w tym prawdy.  Z ulotki wynika, że tylko państwo pracowaliście –zauważył zbulwersowany radny, podając przykłady na poparcie wypowiadanych zdań.

W ulotce pokazane zostały wydatki na poprawę infrastruktury drogowej w mieście. Wymieniana jest wyremontowana ulica Cmentarna i poprawione skrzyżowanie.

-Ja pamiętam jak mówiłem, że Cmentarna i Mazowiecka, to poza Kościuszki najbardziej przejezdne jezdnie. Ja wtedy nawet mówiłem, że w ciągu roku miliony samochodów przejeżdżają. Mówiąc krótko – ten wniosek był mój. Ona została zrobiona, tylko dlaczego zostajemy pominięci. Państwo jesteście w zespole, jest was 13 i podajecie 9 przykładów –mówił Mączka, zauważając, że on sam w minionym roku złożył około 20 interpelacji.

Argumenty radnego spotkały się ze stanowczą reakcją członków Teraz Garwolin.

-Ulotka została wydana z prywatnych środków. Nie widzę w niej nic złego czy też, aby  została napisana nieprawda. My jako klub stawiamy na jakość, a nie na ilość –mówił Marek Jonczak, przewodniczący Rady Miejskiej.

Głos zabrał przewodniczący klubu Teraz Garwolin, omawiając po kolej, co znajduje się w ulotce i wyjaśniając, że dopiero ostatnia strona odnosi się bezpośrednio do dokonań członków klubu, a na pozostałych trzech ukazano najważniejsze osiągnięcia całej rady.

-Ja rozumiem, że pan się czuje pominięty, ale trzeba się było do nas zgłosić, to byśmy chętnie pana umieścili na tej ulotce –mówił Marek Łagowski, dodając, że radni chcieli poinformować mieszkańców za własne pieniądze o tym, co się dzieje w mieście.

-Zgodnie z tym, do czego nas ustawodawca zobowiązał. Formę, jaką wybraliśmy można zaakceptować lub nie. Ulotka może się podobać lub nie –dodał.

 

Radny Mączka stwierdził, że po przejrzeniu ulotki radnych klubu Teraz Garwolin poczuł się przez nich pominięty.

Radny Mączka stwierdził, że po przejrzeniu ulotki radnych klubu Teraz Garwolin poczuł się przez nich pominięty.

 

 

Tekst i zdjęcie: Ewelina Karbowska

 

Napisz komentarz »