O życiu w PRL-u na pierwszych urodzinach Baru Mlecznego
Opublikowano 04 października 2016, autor: Ewelina Karbowska
W czwartek odwiedzających lokal nawiązujący wyglądem i jedzeniem do czasów „jak za Gierka” zaskoczą urodzinowe promocje.
-Przygotujemy dla naszych gości mnóstwo atrakcji kulinarnych. Serwowane przez nas jedzenie będzie tego dnia jeszcze tańsze, a do każdego obiadu jabłko i kompot będziemy dawali w gratisie. Oprócz tego, do końca tygodnia do każdego zamówionego obiadu goście dostaną darmowy kompot -mówi Mariusz Wichowski z Baru Mlecznego PRL.
Jedną z atrakcji będzie także spotkanie z autorem wydanej we wrześniu książki o czasach komuny. Mieszkający w Pilawie Bogusław Homicki napisał „Ciekawe życie w PRL-u… i co dalej?”. Publikacja zawiera wiele ciekawych anegdot i opowieści o absurdach życia w czasach komuny.
-To książka o nas wszystkich, którzy żyliśmy w tamtych czasach. Ukazuje zabawne, ale i mroczne obrazki naszego sąsiedztwa, z którym przyszło nam żyć. W książce przedstawione są sceny z życia powojennej Warszawy, a szczególnie jej prawobrzeżnej dzielnicy Pragi -mówi w rozmowie z nami autor.
Zamysłem do napisania książki było opisanie dla dzieci historii życia Bogusława Homickiego.
-Przekonałem się jednak, że ja żyłem w określonym miejscu i czasie, że działy się wokół mnie bardzo ciekawe rzeczy, które dotykały wszystkich mieszkańców. Wyszła z tego zabawna opowieść, napisana prostym językiem –dodaje.
Autora książki w barze przy ulicy Senatorskiej 1 będzie można spotkać już od godziny 15:00.
-To będzie takie pierwsze autorskie spotkanie, na którym będzie można nie tylko porozmawiać o czasach PRL-u, ale też zakupić książkę z autografem -wyjaśnia Homicki.
Gazeta Twój Głos od samego początku patronuje medialnie działalności baru. W następnym numerze przedstawimy relację z jego pierwszych urodzin.
BAR MLECZNY PRL przy ulicy Senatorskiej 1 w Garwolinie czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 21:00, a w soboty od 8:00 do 15:00.
Bylem. Jadlem. Polecam!