Aktualności, Ludzie, Sobolew

Mówili, jak iść z tolerancją przez życie

Opublikowano 11 lutego 2016, autor: Jarosław

W Sobolewie odbyło się spotkanie, poświęcone szeroko rozumianej tolerancji.

Mówili, jak iść z tolerancją przez życie

Młodsza aspirant Danuta Kalinowska omówiła, jak należy tolerancję postrzegać od strony istniejącego prawa. O Tygodniu Jedności Chrześcijan opowiadał z kolei ksiądz doktor Andrzej Oworuszko, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Sobolewie, zaś o prawosławnych tradycjach, ksiądz doktor Adam Misijuk.

 

Spotkanie uświetnił występ chóru Parafii Prawosławnej świętego Jana Klimka na Woli w Warszawie. Dla licznie przybyłych uczestników spotkania harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Itaka” w Sobolewie i 9 Drużyny Harcerskiej w Gończycach przygotowali prezenty, w postaci własnoręcznie wykonanych zakładek książkowych i wypiekanych pierniczków. Całość uświetniła wystawa ikon namalowanych przez młodych artystów, działających przy Gminnym Centrum Animacji w Sulbinach.

Spotkanie „O tolerancji przy prawosławnym kolędowaniu” odbyło się w niedzielę, 31 stycznia, w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy w Sobolewie. Jego organizatorem były Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie oraz miejscowy Gminny Dom Kultury.

 

Mówili, jak iść z tolerancją przez życie

Tekst: Jarosław

Zdjęcie: Gminny Dom Kultury w Sobolewie

Napisz komentarz »