Aktualności, Sport, Z życia szkół

Siatkarki walczyły o Puchar Dyrektora

Opublikowano 01 lutego 2016, autor: łs.

Z Pucharem Dyrektora Zespołu Szkół wyjechały z Żelechowa uczennice Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim. W meczu decydującym o pierwszym miejscu, mińszczanki pokonały gospodynie turnieju.

Siatkarki walczyły o Puchar Dyrektora

Do walki o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Żelechowie, który był główną nagrodą za zwycięstwo w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt, stanęły reprezentantki czterech szkół:

Gimnazjum w Sobolewie (opiekun Piotr Szymański), Gimnazjum w Gończycach (Ireneusz Kalbarczyk), Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim (Michał Bogusz) oraz gospodynie imprezy z ZS w Żelechowie (Łukasz Bogusz).

Ostateczną kolejność wyłoniono grając systemem każdy z każdym. W pierwszym spotkaniu miejscowe siatkarki pokonały rówieśniczki z Gończyc 2:0. Również dwa sety były potrzebne do rozstrzygnięcia kolejnego pojedynku, w którym gimnazjalistki z Mińska Mazowieckiego wygrały z koleżankami z Sobolewa. W identycznym stosunku mińszczanki ograły zespół z Gończyc. Niezwykle zacięty przebieg miało starcie zespołów z Gimnazjum w Sobolewie i Zespołu Szkół w Żelechowie.  Zwycięsko z tej potyczki wyszły gospodynie turnieju. W kolejnym spotkaniu, w którym podopieczne Piotra Szymańskiego zmierzyły się z koleżankami z Gończyc również nie zabrakło emocji. Po trzysetowowym boju w lepszych humorach były sobolewianki, które wygrały 2:1.

W ostatnim meczu zmierzyły się niepokonane do tej pory zespoły z Mińska Mazowieckiego i Żelechowa. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Więcej zimnej krwi w końcówkach setów zachowały przyjezdne, które wygrały 2:0.

 

Ostateczna kolejność:

1. Gimnazjum Miejskie nr 1 Mińsk Maz.

2. ZS Żelechów.

3. Gimnazjum Sobolew.

4. Gimnazjum Gończyce.

 

Siatkarki walczyły o Puchar Dyrektora

Napisz komentarz »