Garwolin, Sport, Z gmin, Z życia szkół

Medale i puchary dla pływaków

Opublikowano 28 stycznia 2016, autor: Iga Wojtalewicz

Zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Mazowsze Miętne w 2015 roku brali udział wielokrotnie w zawodach i mistrzostwach. Mają też na swoim koncie wiele sukcesów.

Medale i puchary dla pływaków

Miniony rok rozpoczęli od pracy z kilkoma dziewczynkami pod opieką Krzysztofa Mikulskiego. Trenowali regularnie 3-4 razy w tygodniu.

Owocem naszej pracy był udział w licznych zawodach na szczeblu powiatowym i regionalnym, gdzie pomimo tak krótkiego okresu trenowania, osiągnęliśmy duże sukcesy, przez które wzrosło zainteresowanie naszą sekcją pływacką -mówi prezes klubu Janusz Kowalski.

Dzięki determinacji oraz zaangażowaniu trenerów i rodziców udało się powołać 3 grupy pływackie. Jedna, trenująca pod okiem Krzysztofa Mikulskiego liczy 15 zawodników, a dwie pozostałe pod kierownictwem Zbigniewa Jarzyny i Łukasza Zawadzkiego po 14 osób.

Podczas powiatowych zawodów szkolnego związku sportowego w Garwolinie oraz regionalnych w Sokołowie Podlaskim Julia Zackiewicz zdobyła łącznie 6 złotych medali, a Karolina Makulec złoty i dwa brązowe.

 

Zajmowali czołowe miejsca

 

Wiosenne Otwarte Mistrzostwa w Łukowie zaowocowały zaś 2 brązowymi medalami Alicji Kędziorek, a Otwarte Mistrzostwa w Garwolinie 2 złotymi J. Zackiewicz, 2 srebrnymi K. Makulec i 2 brązowymi A. Kędziorek.

A. Kędziorek i J. Zackiewicz otrzymały także puchary i medale za 2 miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix Mińska Mazowieckiego. Do pierwszej i drugiej powędrowało złoto i srebro podczas zawodów o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin. Magdalena Teperek otrzymała zaś brązowe trofeum.

Podczas rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Garwolin przyznano 3 złote medale J. Zackiewicz, srebrny i złoty Piotrowi Michalikowi oraz brązowe Maciejowi Całce i K. Makulec.

 

Pojadą na obóz

 

I Mikołajkowe zawody pływackie o Puchar Burmistrza Ryk obfitowały z kolei w złoty krążek P. Michalika, 2 złote K. Makulec, brązowy Nikodema Pyzy, brązowy M. Całki, brązowy Dagmary Całki, 2 srebrne i brązowy A. Kędziorek, złoty i srebrny Tomasza Grzegrzółki, srebrny M. Makulec i srebrny Piotra Więckowskiego. Finałowa runda cyklu Grand Prix w Siedlcach pozwoliła zdobyć 3 złote tytuły A. Kędziorek, 3 srebrne Oliwii Głowali, 2 srebrne K. Makulec i 2 srebrne Jakuba Witaka.

Na listę sukcesów wpisały się również grudniowe Otwarte Mistrzostwa w Górze Kalwarii. To właśnie tam M. Całka zdobył srebrny medal, a Natalia Witak brązowy.

Na tym jednak nie koniec. W 2016 roku planowany jest udział w kolejnych rywalizacjach.

W sierpniu natomiast zamierzamy pojechać na obóz pływacki -zaznacza prezes.

Medale i puchary dla pływaków

 

Nasi reprezentanci pływać będą w nowych czepkach i chodzić w nowych koszulkach z logo ULKS MAZOWSZE MIĘTNE, które w najbliższym czasie zostaną zakupione.

Napisz komentarz »