Aktualności, Ludzie, Sport, Żelechów

Żelechowianin w Mistrzostwach Polski StrongMan

Opublikowano 15 stycznia 2016, autor: Łukasz Strachota

Dariusz Kamycki przygotowuje się do startu w Otwartych Mistrzostwach Polski StrongMan, które w kwietniu odbędą się w Nadarzynie.

Żelechowianin wystartuje w Mistrzostwach Polski StrongMan

 

W kwietniu najsilniejsi mężczyźni w kraju zjadą do Nadarzyna, by walczyć o medale Otwartych Mistrzostw Polski StrongMan. W zawodach wystartuje też, pochodzący z Żelechowa, Dariusz Kamycki.

 

 

-To mój pierwszy start w tego typu zawodach. Kiedyś trochę boksowałem i podnosiłem ciężary. Na treningach typowo siłowych skupiam się od czterech lat -mówi nam Darek.

Idealny strongman powinien być silny, ale również szybki i wytrzymały. Powinien też posiadać doskonałą koordynację ruchową. Te cechy u 29-latka zaobserwował Mariusz Piliński, jeden z czołowych zawodników w kraju.

Do udziału w zawodach namówił mnie mój dobry znajomy Mariusz Piliński. Stwierdził, że mam dobre warunki fizyczne, by rywalizować w strongmanach -opowiada Kamycki.

Żelechowianin leżąc wyciska sztangę o wadze 190 kilogramów, a w martwym ciągu podnosi 300 kilogramów.

Wiadomo jednak, że siła to nie wszystko. Musiałem nauczyć się odpowiedniej techniki, by osiągać dobre wyniki w poszczególnych konkurencjach –podkreśla.

Przygotowania do startu w Mistrzostwach Polski, wymagają od zawodnika wielu wyrzeczeń.

-Trenuje głównie w Warszawie. Niekiedy ćwiczę również na siłowni w Żelechowie. Ciężko pogodzić treningi z pracą i życiem rodzinnym. Chciałbym podziękować mojej żonie za wsparcie i cierpliwość -mówi Darek.

Mimo, że start w Nadarzynie będzie dla niego debiutem w zmaganiach strongmenów, 29-latek jest optymistycznie nastawiony.

-Na mistrzostwo nie liczę, ale myślę, że ostatni też nie będę. Zrobię wszystko, by zająć jak najlepsze miejsce –zapewnia nas.

Otwarte Mistrzostwa Polski StrongMan 2016 będą pierwszym etapem eliminacji do Mistrzostw Świata 2017. Awans uzyska do nich tylko trzech najlepszych zawodników.

 

Żelechowianin wystartuje w Mistrzostwach Polski StrongMan

  • Żelechowianin wystartuje w Mistrzostwach Polski StrongMan
  • Żelechowianin wystartuje w Mistrzostwach Polski StrongMan
komentarz »
  1. KrępyK. 15 stycznia 2016 13:53 - Odpowiedź

    Lux!
    Najpierw masa, potem rzeźba 😉
    3m się Daro!

Napisz komentarz »