Rozrywka, Sport

Tenisowe Mikołajki

Opublikowano 08 stycznia 2016, autor: Łukasz Strachota

Mikołaj zawitał do hali tenisowej przy ulicy Olimpijskiej w Garwolinie. Rozegrano tu kolejną edycję Turnieju Mikołajkowego.

Tenisowe Mikołajki

Ponad trzydzieścioro dzieci ze szkół podstawowych przybyło do hali tenisowej przy ulicy Olimpijskiej w Garwolinie, by wziąć udział w kolejnej edycji Turnieju Mikołajkowego.

 

 

Organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Tenisa Wojciecha Baduchowskiego, a uczestnikami kolejne pokolenie jej wychowanków. Zawodnicy podzieleni zostali na cztery kategorie wiekowe, w których rywalizowali systemem „każdy z każdym”.

Od wczesnych godzin rannych, aż do wieczora rodzice, sędziowie i trenerzy, byli świadkami wielu emocjonujących starć.

-Młodym pasjonatom tenisa niezmiennie towarzyszyło hasło „chcę zagrać najlepiej jak potrafię”. Nie było sprzeczek. Obowiązywał szacunek dla przeciwnika i sportowa walka o każdą rozgrywaną piłkę -mówi nam Wojciech Baduchowski.

Jak sama nazwa turnieju wskazuje, całości czujnie doglądał Mikołaj, który też hojnie nagradzał wszystkie dzieci. Tego dnia nie było bowiem przegranych, a klimat radosnego święta udzielił się wszystkim.

Zwieńczeniem całego dnia sportowych emocji było uroczyste zakończenie w obecności rodziców, na którym dzieci otrzymały medale, puchary oraz paczki ze słodyczami.

Turniej stanowi integralną część autorskiego programu popularyzacji tenisa w mieście i powiecie „Od malucha po seniora”, realizowanego od wielu lat przez Szkołę Tenisa Wojciecha Baduchowskiego i Uczniowski Klub Tenisowy „Garwolin 2012”.

 

Tenisowe Mikołajki

 

WYNIKI:

Klasy II-III

grupa A

1.Antoś Sprzęczka

2.Tomasz Metera

3.Franio Leszek

4.Oliwia Masny

grupa B

1.Kacper Karczmarczyk

2.Ania Brzozowska

3.Karol Kempka

 

Klasy IV

1.Wiktoria Pałyska

2.Hania Biernacka

3.Zuzia Popińska

4.Karol Gładysz

 

Klasy V

1.Mikołaj Fic

2.Sandra Pałyska

3.Szymon Brzozowski

4.Maja Leszek

 

Klasy VI

1.Jakub Liszewski

2.Michał Przybysz

3.Jakub Moch

4.Natalia Krupa

Napisz komentarz »