Aktualności

Budżet na miarę miejskich możliwości

Opublikowano 07 stycznia 2016, autor: Marta Kalinowska

Na kwotę 54.363.112 złotych ustalono tegoroczne dochody i wydatki miasta Garwolina.
-To budżet zrównoważony. Na miarę możliwości naszego miasta -twierdzi przewodniczący rady Marek Jonczak.

Budżet na miarę miejskich możliwości

Na wydatki i zakupy inwestycyjne w tym roku wyodrębniono prawie 3,66 miliona złotych. Środki te zostaną przeznaczone między innymi na remonty szkół i przedszkoli, modernizację oświetlenia, rozwój monitoringu na terenie miasta, a także na budowę budynku sanitarno-szatniowego.

 

 

W budżecie znajdują się także pieniądze dla powiatu na wykup budynku starostwa, na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół numer 5, wykup gruntów, a także na zakup urządzeń na place zabaw przy miejskich przedszkolach. 1,455 miliona złotych pochłoną inwestycje drogowe.

Ze środków tych zmodernizowane zostaną ulice: Granitowa, Szkolna, Kościelna, Boczna, Maszkiewicza, Sikorskiego i Romanówka, przebudowane zostaną chodniki i ciągi pieszo-jezdne na osiedlach Żwirki i Wigury, Aleja Legionów i Targowa, wybudowany parking przy Przedszkolu „Plastuś”, a także zmodernizowane zostaną wiaty przystankowe.

-W budżecie kontynuowane są zarówno inwestycje związane z infrastrukturą drogową, jak również inwestycje związane z oświatą. Są zabezpieczone środki na programy unijne i na wydatki bieżące. Mam nadzieję, że ten budżet zostanie zrealizowany i miasto nadal będzie się rozwijało -mówił przewodniczący.

Budżet na rozpoczęty rok został uchwalony 12 głosami „za”. „Przeciw” głosował radny Leszek Mączka. Dwóch radnych było nieobecnych. Za aprobatę zaplanowanego budżetu dziękował radnym burmistrz Tadeusz Mikulski.

-Przed nami wielkie wyzwanie. Różne rzeczy mogą się w budżecie zmienić, ale te zadania, które zostały w nim określone, będą realizowane -zapewnia włodarz.

 

Budżet na miarę miejskich możliwości

Napisz komentarz »