Aktualności, Żelechów

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Żelechowa

Opublikowano 23 grudnia 2015, autor: MK.

W czwartek, 17 grudnia, w kościele w Żelechowie miało miejsce uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku odebrali je w Warszawie harcerze ze Starego Goniwilka.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Żelechowa

Każdego roku uroczystość przekazania światła organizowana jest przez inną drużynę harcerską z terenu powiatu garwolińskiego. Tym razem zadania podjęła się drużyna działająca przy Szkole Podstawowej w Starym Goniwilku. Harcerze odebrali światło w poniedziałek, 14 grudnia, z Katedry Polowej Wojska Polskiego w Warszawie podczas mszy sprawowanej przez biskupa Józefa Guzdka.

 

Stamtąd światło trafiło do kościoła w Żelechowie i następnie – do kościołów parafialnych, urzędów, a także do siedziby Hufca „Orłów” w Garwolinie, skąd każdy mógł zanieść je do swojego domu.

-To piękne, że tak dużo osób spoza harcerstwa chce się zaangażować w naszą inicjatywę i po odebraniu Betlejemskiego Światła Pokoju starają się, aby nie zgasło w ich domach aż do samego wigilijnego wieczoru -mówi Izabela Lach, komendantka Hufca „Orłów” Garwolin.

Podczas mszy, na której przekazano światło, grupa harcerzy 7. Drużyny Harcerskiej przedstawiła prezentację o historii Betlejemskiego Światła Pokoju. W uroczystości uczestniczyli między innymi przedstawiciele Komendy Hufca i władz gminy na czele z burmistrz Mirosławą Miszkurką, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie, dyrektorzy szkół, uczniowie, przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, mieszkańcy oraz harcerze.

 

 

Napisz komentarz »