Kultura, Z życia szkół

Profilaktycznie o HIV i AIDS

Opublikowano 05 stycznia 2016, autor: EK.

Siódmy Przegląd Sztuk Teatralnych, który odbył się w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury, został zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS. Na scenie zaprezentowało się pięć grup ze szkół z terenu powiatu garwolińskiego.

Profilaktycznie o HIV i AIDS

Jako pierwsi wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół numer 1 imienia Joachima Lelewela w Żelechowie z przedstawieniem „Zażywasz- przegrywasz”. Na scenie zagrały Dominika Bliszczyk, Aleksandra Celej, Wiktor Zawistowski, Alicja Baran, Angelika Ragus, Patrycja Skwarek, Aleksandra Owczarczyk, Ewelina Kiliszek i Klaudia Cybulska. Przedstawienie uczniowie przygotowali pod opieką Katarzyny Bogusz.

Grupa z Zespołu Szkół Specjalnych numer 1 w Garwolinie w składzie Anna Witak, Kamil Niemirowski, Mateusz Floriańczyk i Aleksandra Wielgołaska zaprezentowała widowisko „Jak dobrze jest żyć”. Do występu przygotowały uczniów nauczycielki Karolina Nowicka-Wawer, Jolanta Łysiak i Beata Borkowska.

Aktorzy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 Centrum Kształcenia Praktycznego imienia Tadeusza Kościuszki w Garwolinie wystąpili jako trzeci. W przedstawieniu „Z HIV/AIDS też można żyć” zaprezentowali się uczniowie Kacper Kęsik, Łukasz Makulec, Dawid Paduch, Wioleta Ragus i Mateusz Poncyleusz pod opieką nauczycielek Agnieszki Zawady i Ewy Kot. Grupa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego imienia Bohaterów Westerplatte w Garwolinie wystąpiła w spektaklu „Kogo”. Na scenie zagrali Katarzyna Wilczek, Anna Jabłkowska, Apolonia Dębowska, Daniel Łubian, Monika Bożek, Szymon Maliszewski, Paweł Szostak, Grzegorz Kot, Michał Talarek i Cezary Gadoś pod opieką Marzeny Tudek.

Jako ostatnia na scenę wyszła grupa z Zespołu Szkół numer 1 imienia Szarych Szeregów w Łaskarzewie z widowiskiem „Jak się zaraziłem?”. Rozalię Domienik, Norberta Gniadka, Kamila Komorowskiego, Annę Kondej, Malwinę Rezwow, Aleksandrę Wiałow, Angelikę Wieczorkiewicz, Piotra Grzechnika i Michała Zawadkę do występu przygotowała Agnieszka Rutkowska.

Po obejrzeniu wszystkich spektakli sześcioosobowe jury wybrało najlepsze grupy. Zwycięzcami tegorocznego przeglądu zostali uczniowie z garwolińskiego „ekonomika”. Na drugiej pozycji znaleźli się aktorzy z Łaskarzewa, a na trzeciej z Zespołu Szkół Specjalnych numer 1 w Garwolinie. Pozostałe dwie grupy otrzymały wyróżnienia.

 

Profilaktycznie o HIV i AIDS

  • Profilaktycznie o HIV i AIDS
  • Profilaktycznie o HIV i AIDS
Napisz komentarz »