Garwolin, Kultura

Budowali świadomość ekologiczną wśród dzieci

Opublikowano 09 grudnia 2015, autor: Marta Kalinowska

Znamy laureatów konkursu plastycznego \”Ekologiczny uśmiech\” organizowanego przez Gminę Garwolin. W przedsięwzięciu udział wzięły przedszkolaki w wieku od 3 do 6 lat.

Budowali świadomość ekologiczną wśród dzieci

Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej oraz budowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Zadaniem uczestników było stworzenie w 4-osobowych grupach kolażu na temat ochrony środowiska. Konkurs składał się z dwóch etapów.

 

 

 

W pierwszym, przedszkolnym, wewnętrzna komisja wybrała pięć najlepszych prac, które zostały zakwalifikowane do gminnego etapu konkursu. Powołana przez wójta Gminna Komisja Konkursowa oceniając prace brała pod uwagę zgodność pracy z regulaminem konkursu, pomysłowość i inwencję twórczą uczestników, samodzielność i estetykę wykonanej pracy oraz przekaz treści ekologicznych.

 

Technika wykonania prac była różnorodna

 

Na konkurs wpłynęło 58 prac. Ich autorzy wykazali się dużą kreatywnością wykorzystując w kolażach nie tylko papier, ale także i plastikowe nakrętki, rolki po papierze toaletowym oraz liście i korę drzew. Część prac wykonana była farbami, inne – wyklejane plasteliną, zwijanym papierem, skrawkami kolorowego papieru oraz różnymi rodzajami suchych kasz. W grupie 3 i 4 latków pierwsze miejsce zajęły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Rębkowskiej: Radosław Jarzyna, Marcelina Kędziorek, Julian Okrasa i Lena Sabała. W starszej kategorii wiekowej (5-6 lat) najwięcej punktów zdobyła grupa z Publicznego Przedszkola w Sulbinach: Alan Duchna, Maria Dziubak, Karolina Paziewska i Piotr Prożych. Każde z wymienionych dzieci otrzyma odtwarzacz MP4.

Spośród szkół biorących udział w konkursie pierwsze miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Rębkowskiej, drugie – Publiczne Przedszkole w Sulbinach, natomiast trzecie – Publiczne Przedszkole w Michałówce. Za zajęcie pierwszego miejsca placówka w Woli Rębkowskiej otrzymali aparat fotograficzny. Zdobywcy drugiego miejsca dostali projektor, natomiast trzeciego – zestaw mikrofonów. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali komplet kredek.

Konkurs został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 12 tysięcy złotych.

 

Budowali świadomość ekologiczną wśród dzieci

fot. Urząd Gminy Garwolin

  • Budowali świadomość ekologiczną wśród dzieci
Napisz komentarz »