Aktualności, Żelechów

Lokalne Centrum Kompetencji rozpoczyna działalność

Opublikowano 03 listopada 2015, autor: MK.

Już wkrótce w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie zacznie działać Lokalne Centrum Kompetencji. W pomieszczeniu mieszkańcy miasta i gminy Żelechów będą mogli bezpłatnie skorzystać z Internetu.

Lokalne Centrum Kompetencji rozpoczyna działalność

Centrum mieści się świetlicy żelechowskiego domu kultury. Pomieszczenie wyposażone jest w pięć stanowisk komputerowych z nowoczesnym oprogramowaniem. Mieszkańcy będą mogli uzyskać w nim bezpłatny dostęp do Internetu i skorzystać z nowoczesnego sprzętu komputerowego. Miejsce ma służyć poszerzaniu wiedzy i zapobieganiu wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców gminy.

-Oferta Centrum skierowana jest do wszystkich bez względu na wiek. W miejscu tym uczniowie będą mogli przygotować się do lekcji, seniorzy – poznać tajniki obsługi komputera a bezrobotni – wyszukać oferty pracy w Internecie i napisać CV -dowiadujemy się z żelechowskiego M-GOK-u.

 

Inicjatywa finansowana ze środków unijnych

 

Lokalne Centrum Kompetencji powstało w ramach projektu „M@zowszanie”, którego celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu poprzez rozwój e-usług oraz ułatwienie dostępu do Internetu mieszkańcom województwa mazowieckiego. Inicjatywa realizowana jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Agencję Rozwoju Mazowsza. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

 

Lokalne Centrum Kompetencji rozpoczyna działalność

Mieszkańcy mogą korzystać z pomieszczenia od wtorku do piątku w godzinach 8.00-15.00 oraz w soboty w godzinach 8.00-14.00.

Napisz komentarz »