Aktualności, Kultura

Zaśpiewają największe hity lat 90.

Opublikowano 15 października 2015, autor: MK.

Po raz pierwszy w Garwolinie odbędzie się festiwal pod nazwą „Piosenka Dekady”. Inicjatorami wydarzenia są Centrum Sportu i Kultury oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie.

Zaśpiewają największe hity lat 90.

– „Piosenka Dekady” została zaplanowana jako wydarzenie odbywające się cyklicznie. Co roku chcemy przypominać inne dziesięciolecie polskiej piosenki. W tym roku uczestnicy festiwalu będą mieli okazję powrócić, a część z nich pewnie dopiero poznać, przeboje lat 90. -podkreślają organizatorzy.

 

 

Festiwal adresowany jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z terenu powiatu garwolińskiego. Zadaniem każdego z uczestników będzie wykonanie dwóch polskich piosenek wydanych w latach 90.: jednej dowolnej oraz jednej z listy utworów obowiązkowych, na której są takie przeboje jak: „Takie tango” Budki Suflera, „Teksański” grupy Hey, „Ale to już było” Maryli Rodowicz czy „Całuj mnie” Piersi.

 

Do wygrania tablety i lekcje śpiewu

 

Przesłuchania festiwalowe odbędą się 18 listopada o godzinie 10.00. Komisja konkursowa oceniać będzie warunki głosowe i wokalną poprawność wykonania utworów, interpretację, osobowość sceniczną i muzykalność, a także ogólny wyraz artystyczny. Najlepsi wokaliści wezmą udział w koncercie finałowym zaplanowanym na 29 listopada, podczas którego zaśpiewają na żywo wraz z lokalną grupą Eden. Ponadto laureaci trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe w postaci tabletów lub smartfonów. Dodatkową nagrodą dla najlepszych wokalistów będą lekcje śpiewu w Szkole Muzycznej I stopnia w Garwolinie.

Warunkiem uczestnictwa w festiwalu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia na adres Centrum Sportu i Kultury (pocztą tradycyjną lub mailową). Dokument wraz z regulaminem i listą utworów obowiązkowych dostępne są na stronie CSiK.

Napisz komentarz »