Kultura, Z życia szkół

O profilaktyce na deskach CSiK

Opublikowano 15 października 2015, autor: MK.

Siedem spektakli wystawili uczniowie szkół z terenu powiatu garwolińskiego podczas V Powiatowego Dnia Profilaktyki. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego.

O profilaktyce na deskach CSiK

Piąta edycja imprezy została zorganizowana w ramach projektu profilaktyczno-edukacyjnego dla uczniów i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Ja potrafię inaczej…”. Od 1 maja w ramach projektu stowarzyszenie podejmowało działania skierowane do młodzieży z zakresu przeciwdziałania narkomanii oraz problematyki HIV i AIDS.

 

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach oraz konkursach o tematyce z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Ich rozstrzygnięcie odbyło się w ubiegły czwartek podczas V Powiatowego Dnia Profilaktyki zorganizowanego w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

 

Zainteresowanie konkursami było bardzo duże

 

Na konkurs na plakat pod nazwą „Stop narkotykom” wpłynęło 96 prac plastycznych. Jeszcze więcej uczniów wzięło udział w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS – tu swoją wiedzę sprawdziło 99 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zwieńczeniem V Powiatowego Dnia Profilaktyki, który odbył się w czwartek, 8 października, był występ szkolnych grup teatralnych. Na scenie zaprezentowali się młodzi aktorzy z Zespołu Szkół numer 2 w Garwolinie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Łąkach, Publicznego Gimnazjum imienia Grzegorza Piramowicza w Maciejowicach, Gimnazjum Katolickiego imienia Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie, Publicznego Gimnazjum imienia Henryka Sienkiewicza w Sobolewie, Zespołu Szkół numer 5 w Garwolinie oraz Zespołu Szkół w Starym Pilczynie.

Projekt „Ja potrafię inaczej…” współfinansowany jest przez Zarząd Województwa Mazowieckiego/Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie. Jego koordynatorem jest Zbigniew Marciniuk.

 

O profilaktyce na deskach CSiK

O profilaktyce na deskach CSiK

 

WYNIKI V POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O HIV/AIDS

Szkoła ponadgimnazjalna:
1. Klaudia Kwaśniak (KLO w Garwolinie)
2. Iza Paduch (ZSP nr 1 w Garwolinie)
3. Katarzyna Gromuł (LO im. Joachima Lelewela w Żelechowie)
Wyróżnienia: Julia Moch (LO w Garwolinie), Julia Cielecka (ZSP nr 1 w Garwolinie)

Gimnazjum:
1. Oliwia Kęsik (PG nr 2 w Garwolinie)
2. Karolina Zduniak (PG w Sobolewie)
3. Bartłomiej Ragus (PG w Sobolewie)
Wyróżnienia: Dorota Chojnacka (PG w Sobolewie), Jakub Wojtowicz (Gimnazjum przy MOW w Woli Rowskiej), Anna Zabiegałowska (PG w Maciejowicach), Jakub Czarnecki (Gimnazjum Katolickie im. C.K. Norwida w Garwolinie)

 

WYNIKI V POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO:

1. Paweł Misiak (PG w Maciejowicach) i Izabela Grudzień (PG w Sobolewie)
2. Klaudia Rychlewska (ZSP nr 1 w Garwolinie) i Mateusz Rogulski (PG w Sobolewie)
3. Samanta Oleba (PG w Pilawie)
Wyróżnienia: Dominika Rudzka (ZSP nr 1 w Garwolinie), Eliza Kostyra (LO im. Joachima Lelewela w Żelechowie), Bartłomiej Ragus i Magdalena Bieńko (PG w Sobolewie), Magdalena Zawadka (PG w Pilawie), Mateusz Wojciechowski (Gimnazjum przy MOW w Woli Rowskiej), Julia Hacz (PG w Maciejowicach)

 

  • O profilaktyce na deskach CSiK
Napisz komentarz »