Aktualności, Sport

Walczyli o medale w Międzywojewódzkich Mistrzostwach

Opublikowano 21 września 2015, autor: Łukasz Strachota

Lekkoatleci z powiatu garwolińskiego z powodzeniem startowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Z Pasłęka wrócili z dwoma brązowymi medalami

Ponad 500 młodych lekkoatletów z województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego walczyło w Pasłęku o medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz przepustki do Mistrzostw Polski Młodzików. Ponadto pierwsza jedenastka zdobywała punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Bardzo dobre wyniki w tej imprezie uzyskało dwoje podopiecznych Sławomira Miernickiego, nauczyciela wychowania fizycznego w ZSP 1 w Garwolinie. Trzecie miejsce w rzucie dyskiem (1kg) z wynikiem 38,62 metra zajął Krystian Mikulski. Uczeń trzeciej klasy Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie wziął także udział w konkursie pchnięcia kulą. W swojej najlepszej próbie, posłał pięciokilogramową kulę na odległość 12,62 metra, co dało mu szóste miejsce. Na tej samej lokacie w rzucie dyskiem (0,75 kg) sklasyfikowana została Paulina Miernicka. Uczennica drugiej klasy gimnazjum w ZS nr 5 w Garwolinie uzyskała wynik 25,54 metra.

Zdobyli osiem punktów do OWSDiM

W zawodach nie zabrakło również lekkoatletów Wilgi Garwolin, trenowanych przez Stanisława Busztę. Z brązowym medalem z Pasłęka wrócił Arkadiusz Barcikowski, który zajął trzecie miejsce w biegu na 2000 metrów (6.23.08s). Na piątej lokacie w biegu na 300 metrów przez płotki sklasyfikowany został Paweł Mikulski. Uzyskany przez niego czas – 43.48 jest nowym rekordem powiatu młodzików. O ogromnym pechu może mówić 14- letnia Natalia Przybysz, która w biegu na 600 metrów trzykrotnie została potrącona przez rywalki. Mimo to lekkoatletka Wilgi zajęła wysokie czwarte miejsce w gronie 23 zawodniczek.

Punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży zdobyli ponadto: siódmy w biegu na 2000 metrów Michał Kałaska, ósmy w konkursie rzutu dyskiem Paweł Mikulski, dziesiąta w biegu na 1000 metrów Klaudia Gałązka oraz Jakub Zadrożny, który został sklasyfikowany na tej samej lokacie w rzucie oszczepem. Łącznie lekkoatleci Wilgi zdobyli w tym roku 39 punktów do OWSDiM, najwięcej od 1994 roku.