Aktualności

Nowa jakość za ponad 400 tysięcy złotych

Opublikowano 25 września 2015, autor: Jarosław

Zlikwidowanie na długie lata ryzyka poważnej awarii oraz wprowadzenie stałego ciśnienia wody, to główne zalety prowadzonej właśnie modernizacji głównej przepompowni

Nowa jakość za ponad 400 tysięcy złotych

W głównej przepompowni dla miasta, zlokalizowanej przy siedzibie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Garwolinie, jest wymieniana cała instalacja hydrauliczna, mechaniczna, elektryczna i automatyka. Stary zostaje praktycznie tylko budynek.

 

-Główna pompownia pracowała 25 lat i jest już wyeksploatowana -mówi nam prezes PWiK Jacek Bronisz.

Prace rozpoczęły się jeszcze w sierpniu. Najpierw sukcesywnie demontowano stare urządzenia. W czwartek, 27 sierpnia, przełączono stary układ na tymczasowy, funkcjonujący na zewnątrz budynku. To właśnie z tego powodu nastąpiły wcześniej zapowiadane, jednodniowe przerwy w dostawach wody w Garwolinie. Tymczasowy układ tłoczył wodę podczas prowadzenia prac wewnątrz pompowni. Następnie przełączono go na nowy. Tym razem nieodczuwalnie dla mieszkańców.

Nowy system już pracuje, a do wykonania pozostały jeszcze tylko sprawy „kosmetyczne”. Planowany termin zakończenia przebudowy, to 30 września. Najprawdopodobniej zostanie on dotrzymany.

Całość prac będzie kosztowała nieco ponad 400 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu PWiK.

Dzięki przeprowadzonej inwestycji zlikwidowano na długie lata ryzyko poważnej awarii, która, przy dotychczasowych urządzeniach, była coraz bardziej prawdopodobna. A w jej przypadku wody mogło nie być co najmniej przez tydzień.

-Dodatkowo podniesie się jakość świadczonych przez nas usług, poprzez zamontowanie układu stałego ciśnienia -deklaruje Bronisz.

Oznacza to, że ciśnienie będzie utrzymywane na stałym poziomie, a nie jak zdarzało się do tej pory, raz było wyższe, a raz niższe. Duże znaczenie ma to zwłaszcza dla zakładów pracy, które wymagają, żeby ciśnienie na ich liniach produkcyjnych było stałe.

Nowa jakość za ponad 400 tysięcy złotych

Napisz komentarz »