Aktualności

Skrzyżowanie już po przebudowie

Opublikowano 31 sierpnia 2015, autor: MK.

Dobiegły końca prace przy remoncie skrzyżowania ulic Sienkiewicza, Stacyjnej, Cmentarnej i Jana Pawła II. Największą zmianą, jaka zaszła, jest umożliwienie kierowcom wyjazdu w lewo z ulicy Cmentarnej.

Skrzyżowanie już po przebudowie

Prace przy przebudowie skrzyżowania ruszyły w połowie sierpnia. Poza poprawą nawierzchni ulic i chodników, zmieniła się także organizacja ruchu.

Od kilku dni kierowcy mogą z ulicy Cmentarnej skręcić w ulicę Sienkiewicza, co dotychczas – przez nakaz jazdy w prawo – było niemożliwe. Dzięki zmianom łatwiejszy i bezpieczniejszy jest także wyjazd z ulicy Jana Pawła II – tu z kolei dojeżdżając do krawędzi drogi z pierwszeństwem, kierowcy nie blokują już pasa jadącym z ulicy Sienkiewicza w stronę Cmentarnej. Ci natomiast nie mogą jechać jak dotąd prosto po prawej stronie wysepki – skręt w prawo w Cmentarną jest możliwy dopiero po jej ominięciu.  Od strony ulicy Stacyjnej nie ma już wyznaczonego pasa do skrętu w lewo – skręcający w Cmentarną i Jana Pawła II będą jeździć tym samym pasem, co kierowcy poruszający się w stronę centrum. Bez zmian pozostaje natomiast zjazd z ulicy Sienkiewicza w Jana Pawła II.
Głównym inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Stacyjnej, Cmentarnej i Jana Pawła II ma zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.
Skrzyżowanie już po przebudowie
komentarz »
  1. Aga 31 sierpnia 2015 22:32 - Odpowiedź

    Rondo , rondo i jeszcze raz rondo ! Lewoskręt już kiedyś tam był , czy było lepiej ? załóżmy że tak.

Napisz komentarz »