Aktualności

Kto od nas na listach wyborczych?

Opublikowano 02 września 2015, autor: Jarosław

Powoli przedwyborcza układanka układa się w całość. Praktycznie każdego dnia poznajemy nowe szczegóły. Przedstawiamy nasze – bardziej i mniej oficjalne – ustalenia dotyczące komitetów wyborczych w okręgach numer 18 w wyborach do Sejmu i numer 47 do Senatu.

Kto od nas na listach wyborczych?

Pełne oficjalne listy Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu będą znane w czwartek po posiedzeniu władz regionu siedlecko-ostrołęckiego PiS. Ze sprawdzonych źródeł już teraz wiemy, że „jedynką” ma być Marek Zagórski, były wiceminister rolnictwa, „dwójką” Karol Tchórzewski, a „trójką” Arkadiusz Czartoryski. Kolejne miejsca na liście zajmą Henryk Kowalczyk i Krystyna Pawłowicz. 6 miejsce przypadło reprezentującemu nasz powiat obecnemu posłowi, Grzegorzowi Woźniakowi, 7 –Teresie Wargockiej, a 8, również pochodzącemu z naszego powiatu, Marianowi Piłce.

Pierwsze miejsca na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego w naszym okręgu zajmują kolejno minister rolnictwa Marek Sawicki, wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk i obecny poseł Krzysztof Borkowski. „6” jest kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Garwolinie Maria Całka, a „14” kierownik garwolińskiego oddziału KRUS Teresa Orowiecka. Na 24 miejscu, czyli pierwszym od końca, znalazł się szef powiatowych struktur PSL Ryszard Smolarek.

-Kandydatem PSL w wyborach do Senatu z okręgu obejmującego trzy powiaty: Węgrów, Mińsk i Garwolin, jest Marek Chciałowski -informuje nas Smolarek.

 

Starosta chce być senatorem

 

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej ma zatwierdzić pełne listy najprawdopodobniej dzisiaj (środa). Według wstępnych ustaleń, tak jak pisaliśmy w jednym z poprzednich numerów, z terenu naszego powiatu mają się na nich znaleźć dwie osoby –Stefan Gora (8 miejsce) i Norbert Wilbik (14). Liderem listy ma być wiceminister obrony narodowej Czesław Mroczek.

„Jedynką” .Nowoczesnej w naszym okręgu będzie Magdalena Daniel, ordynator Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Jest też liderką tej partii w regionie. Nie może jednak jeszcze podać wszystkich szczegółów dotyczących listy.

-Obecnie trwa jej tworzenie -mówi.

Pewne jest to, że w wyborach do Sejmu wystartuje z .Nowoczesnej przedstawiciel naszego powiatu, 28-letni przedsiębiorca z Gończyc Robert Flisek.

Pierwsze miejsca na liście KWW Kukiz`15 w naszym okręgu zajmą Anna Siarkowska, Wojciech Kucharski i Piotr Głowacki -tak ogłosił Paweł Kukiz w ubiegłym tygodniu. Co z dalszymi miejscami, na razie nie wiadomo. Jeden z lokalnych koordynatorów powiedział nam, że nie zna jeszcze szczegółów, ani nie wie nawet, kiedy zostaną ustalone.

KWW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni mają swoje listy ogłosić w najbliższym czasie. Według rzeczniczki prasowej SLD Mazowsze Anny-Marii Żukowskiej, prawdopodobnie nastąpi to 9 września. „Jedynką” ma być wiceprzewodnicząca SLD Paulina Piechna-Więckiewicz.

Przedstawiciel partii KORWiN w okręgu siedlecko-ostrołęckim Paweł Wyrzykowski zapowiada, że w tym tygodniu będą znane już wszystkie szczegóły projektu Janusza Korwin-Mikkego.

Na pewno będziemy mieli jednego kandydata z pierwszej dziesiątki z Garwolina i kandydata do Senatu z okręgu Garwolin -Mińsk -Węgrów -zapowiada.

komentarz »
  1. Eroides 18 września 2015 15:25 - Odpowiedź

    Co do Kukiza’15 co nieco już wiadomo o kandydatach z tej listy. jeden już dość wysoko postawił innym poprzeczkę w dyskusji o Regionie: https://www.facebook.com/Sebastian-Tyszczuk-1468385976801257/timeline/

Napisz komentarz »