Aktualności, Atrakcje turystyczne, Miejsca, Nasi najmłodsi mieszkańcy, Szlaki turystyczne, Turystyka, Wyprawy, Zabytki

Trwa Letnia Akcja Wspólnoty

Opublikowano 13 lipca 2015, autor: Marta Kalinowska

Drugiego i dziewiątego lipca odbyły się wakacyjne wycieczki, zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego. Dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Garwolin odwiedziły między innymi Warszawę i Radzyń Podlaski.

Trwa Letnia Akcja Wspólnoty

Wyjazdy organizowane są w ramach Letniej Akcji „Poznaj Swój Kraj”. Podczas tegorocznych wakacji dla dzieci i młodzieży przygotowano 9 jednodniowych, integracyjnych wycieczek turystyczno-krajoznawczych.

 

 

 

Pierwsza z nich odbyła się w czwartek, 2 lipca. W wycieczce wzięło udział 46 osób – 40 uczniów oraz 6 opiekunów. Najmłodsi udali się do Warszawy, gdzie zwiedzili Zamek Królewski, Cmentarz Powązkowski oraz Centrum Olimpijskie z Muzeum Sportu i Turystyki.

Druga z tegorocznych wycieczek została zorganizowana w ubiegły czwartek. 9 lipca dzieci i młodzież z miasta i gminy Garwolin odwiedziły Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Muzeum Ostatniej Bitwy Września w Woli Gułowskiej, zabytkowy kościół z XVIII wieku, Pałac Jabłonowskich i Cmentarz Kleeberczyków w Kocku oraz Pałac Potockich z zabytkową Oranżerią w Radzyniu Podlaskim. Ponadto w Woli Gułowskiej dzieci wzięły udział w integracyjnym ognisku, złożyły hołd poległym żołnierzom września, a także zapaliły znicze na cmentarzu wojennym oraz przy pomniku generała Franciszka Kleeberga w Kocku.

W ramach tegorocznej, akcji najmłodsi skorzystają jeszcze z siedmiu wakacyjnych wycieczek – między innymi do największych zakładów pracy i muzeów na terenie powiatu garwolińskiego, Farmy Iluzji w Mościskach, Ogrodu Botanicznego w Powsinie oraz do Lublina.

Napisz komentarz »