Aktualności, Ludzie

Zebrali aż 3.275 złotych dla chrześcijan z parafii w Busso

Opublikowano 17 grudnia 2014, autor: EK.

CZADowa A(u)kcja Bombkowa okazała się ogromnym sukcesem. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc księdzu Stanisławowi Tymoszukowi.

Zebrali aż 3.275 złotych dla chrześcijan z parafii w Busso

Sprzedaż bombek miała miejsce w niedzielę, 7 grudnia, w parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.

Przygotowania do aukcji rozpoczęły się rok temu, kiedy z choinek w kościele zostały zdjęte ozdoby, głównie bombki wykonane przez dzieci z parafii. To wówczas zrodził się pomysł na tego typu inicjatywę.

W niedzielę po każdej mszy świętej bombki można było zobaczyć i nabyć. Po Eucharystii o godzinie 11:30 miała zaś miejsce Czadowa Aukcja Bombkowa. Wystawiono na niej 20 najpiękniejszych ozdób. Niektóre osiągały cenę nawet 100 i 160 złotych. Każdy, kto wygrał licytację, otrzymywał w prezencie słodki prezent w podziękowaniu za wsparcie parafii w Czadzie.

-Pieniądze, które otrzymaliśmy zostaną wydane na remont kaplicy w miejscowości Dżamena-Bousso. Została ona zniszczona w miesiącu wrześniu przez bardzo silny wiatr. Pamiętamy w modlitwie i jesteśmy bardzo wdzięczni – ja osobiście, jak również cała nasza wspólnota parafialna -wyjaśnił i podziękował za wsparcie akcji ksiądz Stanisław Tymoszuk.

Napisz komentarz »