Aktualności, Samorząd

Pierwsza sesja w Garwolinie pod znakiem jednomyślności

Opublikowano 02 grudnia 2014, autor: M. Kalinowska

Marek Jonczak przez najbliższe cztery lata będzie pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta. Wybór przewodniczącego był jednym z głównym punktów obrad podczas inauguracyjnej sesji garwolińskiej rady.

Pierwsza sesja w Garwolinie pod znakiem jednomyślności

Wybrani przez lokalną społeczność radni odebrali w poniedziałek zaświadczenia o wyborze, a także złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie jednogłośnie wybrano nowego przewodniczącego – tym został Marek Jonczak, którego kandydaturę zgłosił radny Marek Łagowski.

 

 

-Moim priorytetem będzie przede wszystkim dalszy rozwój naszego miasta poprzez rozwój infrastruktury miejskiej, która codziennie służy naszym mieszkańcom, jak również szeroko pojęte bezpieczeństwo, inwestowanie w najmłodsze pokolenie oraz pomoc tym, którzy z różnych powodów nie mogą odnaleźć się w obecnej rzeczywistości -mówił nowo wybrany przewodniczący, zgłaszając kandydaturę Marii Pasik na swojego zastępcę.

Również ta propozycja spotkała się z jednomyślną akceptacją rady.

 

Burmistrz zadeklarował współpracę

 

Podczas poniedziałkowej sesji zaświadczenie o wyborze odebrał również burmistrz Tadeusz Mikulski. Włodarz, podobnie jak radni, złożył uroczyste ślubowanie zobowiązując się do uczciwej i sumiennej pracy na rzecz mieszkańców.

-Obdarzenie mnie i radnych zaufaniem jest niewątpliwie wielkim zobowiązaniem. Będę dokładał wszelkich starań, żeby ta współpraca pomiędzy mną, czyli organem wykonawczym a radą przebiegała możliwie jak najlepiej -deklarował po wypowiedzeniu słów ślubowania Tadeusz Mikulski.

Gratulacje przedstawicielom ukonstytuowanej już władzy złożyli obecni na sali obrad goście: posłanka Stanisława Prządka, starosta Marek Chciałowski oraz prezes Banku Spółdzielczego w Garwolinie Roman Odalski.

-Życzę państwu dobrej współpracy, która będzie budować jedność, a także będzie prowadzić do tego, żeby w najtrudniejszych problemach poszukiwać konsensusu. Jest to trudne, ale możliwe. Umiejętność ustępowania prowadzi do sukcesów -mówiła posłanka Stanisława Prządka. O odpowiedzialności, jaką wraz w wyborem biorą na siebie radni i włodarze poszczególnych samorządów, mówił starosta Marek Chciałowski.

-Bycie radnym i bycie burmistrzem to ogromny zaszczyt, ale i zobowiązanie wobec tych, którzy nam zawierzyli i powierzyli pełnienie tych funkcji. Myślę, że każdy z nas będzie starał się dołożyć wszelkich starań, by jak najlepiej się z tego wywiązać -mówił włodarz powiatu.

 

Wybrali, gdzie będą pracować

 

Ostatnim z punktów poniedziałkowego porządku obrad było ustalenie składów osobowych komisji Rady Miasta. Chęć pracy w komisji rewizyjnej zadeklarowali Jan Paziewski (przewodniczący), Jan Walczak, Zbigniew Winek (obaj wiceprzewodniczący) oraz Jakub Starzyński. Przewodniczącym komisji budżetu i rozwoju gospodarczego został Marek Łagowski, komisji spraw społecznych – Jadwiga Wilbik, natomiast spraw komunalnych i porządku publicznego – Jakub Starzyński. Decyzje dotyczące składów osobowych komisji również zostały podjęte jednogłośnie.

Pierwsza sesja w Garwolinie pod znakiem jednomyślności

  • Pierwsza sesja w Garwolinie pod znakiem jednomyślności
Napisz komentarz »