Aktualności, Garwolin, Samorząd

Kołodziejczyk wójtem, Pluta przewodniczącą

Opublikowano 03 grudnia 2014, autor: JS.

Podczas pierwszej sesji rady gminy nowej kadencji ślubowania złożyli radni oraz włodarz. Wybrano także osoby mające kierować jej obradami.

Kołodziejczyk wójtem, Pluta przewodniczącą

Poniedziałkowe obrady rozpoczął radny-senior Tadeusz Gora. Wszyscy radni nowej kadencji otrzymali zaświadczenie o wyborze. Następnie złożyli ślubowanie.

 

 

Przewodniczącą rady gminy została wybrana Iwona Pluta (KW PiS). W tajnym głosowaniu uzyskała 10 głosów. W tyle pozostawiła T. Gorę (KWW Stefana Gory, 2 głosy) i Waldemara Krupę (KW PSL, 3 głosy). Na wiceprzewodniczącego wybrano Pawła Wirtka (KW PiS), który uzyskał 11 głosów. Przegrał z nim Mirosław Kasprzak, który otrzymał 4 głosy.

Podczas sesji zaświadczenie o wyborze na wójta odebrał Marcin Kołodziejczyk. Złożył także ślubowanie. Podkreślił, że otrzymał od wyborców kredyt zaufania, który jest powodem do dumy, ale jednocześnie wielkim wyzwaniem. Zwrócił się ponadto do nowej rady.

-Czekająca nas współpraca będzie z pewnością niejednokrotnie sporym wyzwaniem. Ale wierzę, że różne spojrzenia dadzą nam szeroki obraz i pogląd na każdy problem i zmuszą do kreatywnego rozwiązania -zapewnił.

Podziękował wszystkim, którzy mu pomogli. Słowa wdzięczności skierował zwłaszcza w stronę odchodzącego wójta Tomasza Łysiaka, który namówił go do udziału w wyborach. Życzył nowemu włodarzowi, aby następne lata nie były zmarnowane i aby w gminie nie było gorzej niż do tej pory. Nie ukrywał satysfakcji, że Kołodziejczyk był przez lata jego pracownikiem, którego w pewien sposób „wychował”.

-W gminie nie jest najważniejszy wójt, czy przewodniczący rady, ale interesant -przypominał.

Na koniec radni wybrali komisję rewizyjną, której przewodniczącym został Piotr Żurawek. Ustalili także składy komisji stałych rady gminy.

 

Nowy wójt gminy Garwolin

  • Nowy wójt gminy Garwolin
Napisz komentarz »