Aktualności, Nasi najmłodsi mieszkańcy, Rozrywka, Turystyka

Rywalizowali już po raz dziesiąty

Opublikowano 03 listopada 2014, autor: JS.

Przy mroźnej pogodzie, ale w gorącej atmosferze współzawodnictwa, w ostatnią sobotę października został przeprowadzony X Festiwal Przyrody.

Rywalizowali już po raz dziesiąty

Odbywający się w gajówce w Ewelinie festiwal przebiegł pod hasłem „Przyroda źródłem życia”.

-Dzieci ze świetlicy profilaktyczno-wychowawczej „Przystań” i Zespołów Szkół nr 1, 2, 5 z zapałem odpowiadały na pytania o procesach zachodzących w przyrodzie. Rozpoznawały rośliny i wybierały te, z których można ugotować zupę jarzynową. Określały przydatność produktów spożywczych pochodzenia roślinnego. Rozpoznawały zioła, grzyby i drzewa -relacjonuje Bogumiła Szeląg, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie.

Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody: plecaki, piórniki, książki przyrodnicze i długopisy. Każde dziecko dostało książeczki przyrodnicze i drobne upominki.

Wychowankowie świetlicy przedstawili ciekawe scenki „z życia przyrody wzięte”. Rozstrzygnięto również konkurs na plakat „Przyroda źródłem życia”. Nagrody w postaci wydawnictwa „Garwolin w dawnej i współczesnej fotografii” podarował „Przystani” burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski.

Na koniec barwny korowód dzieci w maskach zwierzęcych, z hasłami ekologicznymi, przeszedł przez Ewelin. Tradycyjnie najmłodsi otrzymali ciepły posiłek, żurek z kiełbasą i po pączku.

Festiwal objęło swoim patronatem i ufundowało zwycięzcom nagrody Nadleśnictwo Garwolin. Organizatorów wsparły finansowo Urząd Miasta i Urząd Gminy Garwolin.

-Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Festiwalu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, w imieniu uczestników oraz Zarządu Stowarzyszenia, serdecznie dziękuję -wyraża wdzięczność Bogumiła Szeląg.

  • Rywalizowali już po raz dziesiąty
  • Rywalizowali już po raz dziesiąty
Napisz komentarz »