REKLAMA

Aktualności, Z życia szkół

Szkoły rezygnują z dzienników papierowych

Opublikowano 24 sierpnia 2013, autor: JS.

W pięciu ponadgimnazjalnych szkołach powiatowych będą funkcjonowały tylko elektroniczne dzienniki lekcyjne.

Szkoły rezygnują z dzienników papierowych

-Od czterech szkół mamy wnioski o uruchomienie od 1 września dziennika elektronicznego -informuje Jerzy Duchna, dyrektor wydziału edukacji starostwa powiatowego.

Do tej pory jedynie ZSP w Sobolewie prowadził tylko taki nowoczesny dziennik, bez używania formy papierowej.

-Tam już od dwóch lat nie prowadzimy tradycyjnego dziennika, w pozostałych placówkach był dziennik elektroniczny i dziennik tradycyjny -wyjaśnia starosta Marek Chciałowski.

Aby kolejne cztery szkoły mogły przejść tylko na nowy system, muszą otrzymać zgodę od organu prowadzącego, czyli starostwa.

Oprócz placówki w Sobolewie, od 1 września dziennik elektroniczny jako jedyny będzie działał w ZSP nr 1, ZSP nr 2 i ZS im. Marszałka J. Piłsudskiego w Garwolinie oraz w ZSP im. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

W ZSR w Miętnem oraz w ZS nr 1 w Żelechowie będą jeszcze funkcjonowały oba rodzaje dzienników, ale prawdopodobnie już wkrótce obie szkoły także przejdą całkowicie na system elektroniczny.

Elektroniczny dziennik lekcyjny jest nowoczesnym systemem usprawniającym pracę szkół w zakresie prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania oraz zarządzania danymi ucznia. Zapewnia szkole i rodzicom bieżącą kontrolę frekwencji oraz postępów w nauce ucznia, a dyrektorowi placówki stały monitoring pracy nauczycieli.

Napisz komentarz »