REKLAMA

Aktualności, Kultura

Wyławiają talenty w Miętnem już 10 lat

Opublikowano 15 lipca 2013, autor: Iga Gajowniczek

Pierwszy turnus warsztatów Studia Artystycznego METRO działającego przy Teatrze BUFFO w Warszawie dobiegł końca. Pracę uczestników podsumował pokaz.

Wyławiają talenty w Miętnem już 10 lat

Młodzi artyści szlifują swoje talenty w Miętnem już dziesiąty rok. Piątkowy występ był zatem szczególny.

-To już dziesiąty, jubileuszowy koncert i obóz. Był to czas, kiedy zdarzyło się kilka fajnych rzeczy. Zaskoczeniem jest, że grupa wokalna będzie tańczyła, a grupa taneczna śpiewała -mówił reżyser, a zarazem prowadzący Wojciech Paszkowski.

Uczestnicy wyjazdu przez dwa tygodnie kształcili swoje umiejętności z zakresu tańca, śpiewu, aktorstwa oraz akrobatyki.

Przed licznie zgromadzoną publicznością, którą w przeważającym stopniu stanowili najbliżsi występujących, zaprezentowała się rekordowa liczba osób. Młodych artystów było prawie 100.

 

Będzie kolejny występ

 

Dzieci i młodzież podzieleni byli na grupy. Kilkuminutowe wystąpienia nie pozwoliły znudzić widza. Był także czas kiedy na scenę wyszła grupa aktorska, wokalna i taneczna przedstawiając scenę z „Balu w operze” Juliana Tuwima. W jednej chwili zobaczyć można było ponad 60 osób.

Podczas występu, który wedle tradycji odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej ZSR w Miętnem gośćmi specjalnymi był Janusz Józefowicz – szef Teatru Buffo i Natasza Urbańska.

Warto dodać, że rozpoczął się już kolejny turnus. On także zakończy się pokazem otwartym dla publiczności. Można go obejrzeć już 25 lipca o godzinie 19.00.

  • Wyławiają talenty w Miętnem już 10 lat
  • 2
  • 3
  • 4
Napisz komentarz »