REKLAMA

Aktualności, Atrakcje turystyczne, Ludzie, Miejsca

Płetwonurkowie z GEPN dołączyli do ogólnopolskiej akcji

Opublikowano 17 lipca 2013, autor: MK.

Po raz kolejny płetwonurkowie należący do Grupy Eksplorującej Podwarszawskie Nurkowiska zanurzyli się w wodach Jeziorka Mamuciego. Niedzielne nurkowanie było elementem ogólnopolskiej akcji „Big Jump 2013″.

Płetwonurkowie z GEPN dołączyli do ogólnopolskiej akcji

Dokładnie 14 lipca o godzinie 15:00 do rzek i zbiorników wodnych w całej Europie wchodzili ci, którzy dostrzegają problem zanieczyszczania wód. Akcja została przeprowadzona także w Rębkowie – punktualnie o 15:00 w Jeziorku Mamucim zanurzyli się płetwonurkowie z Grupy Eksplorującej Podwarszawskie Nurkowiska.

-Na miejscu pojawiło się w sumie 7 płetwonurków oraz wsparcie powierzchniowe. Oprócz wspólnego wejścia do wody i zdjęcia równo o godzinie 15:00, udało się zrealizować dwa nurkowania -informują płetwonurkowie z GEPN.

Niestety ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne do akcji nie przyłączyli się, wzorem innych miast, mieszkańcy Garwolina i okolic.

Poprzez inicjatywę „Big Jump. Zaadoptuj rzekę” zaangażowane w akcję osoby chcą ukazać swoje poparcie wobec działań podejmowanych na rzecz czystych i naturalnych rzek. Polskim koordynatorem zainaugurowanej w 2005 roku akcji jest Klub Gaja – niezależna organizacja o profilu ekologicznym i kulturalnym.

Napisz komentarz »