REKLAMA

Aktualności, Kultura

Ruszyło wakacyjne kino plenerowe

Opublikowano 05 lipca 2013, autor: MK.

W środę ruszyło „Kino pod chmurką” – wakacyjna propozycja Centrum Sportu i Kultury na niebanalne, czasami leniwe, a przede wszystkim kulturalne spędzenie letnich wieczorów.

Ruszyło wakacyjne kino plenerowe

Wakacyjna inicjatywa CSiK to nic innego jak kino w plenerze. Podczas inauguracyjnego pokazu mieszkańcy obejrzeli film „Duże zwierzę” w reżyserii Jerzego Stuhra. W planach organizatorów są jeszcze trzy podobne seanse, podczas których zebrani obejrzą uznane pozycje kina polskiego oraz europejskiego.

-Kino plenerowe staje się coraz bardziej popularne w Polsce. W dużych miastach praktycznie każda dzielnica organizuje takie pokazy „pod chmurką”, w plenerze odbywają się także różnego typu festiwale filmowe. W związku z tym, chcieliśmy przenieść ten pomysł na nasz grunt lokalny. Mam nadzieję, że te pokazy wejdą w tradycję Garwolina -mówiła o inicjatywie Barbara Kupczyk-Mikulska z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Kolejne pokazy zaplanowano na 24 lipca, 7 i 28 sierpnia. Podczas najbliższego seansu mieszkańcy będą mogli zapoznać się z kinem bałkańskim. Tytuły poszczególnych filmów na bieżąco będą pojawiać się na stronie internetowej Centrum Sportu i Kultury i słupach ogłoszeniowych.

Pokazy odbywają się na dziedzińcu Domu Kultury o godz. 21.00.

 

 

fot.Internet

Napisz komentarz »