REKLAMA

Aktualności, Samorząd, Łaskarzew

Burmistrz jednak nie znieważona?

Opublikowano 28 czerwca 2013, autor: JS.

Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie znieważenia burmistrz Łaskarzewa na łamach portalu Nasze sprawy oraz Biuletynu Informacyjnego Klubu Radnych.

Burmistrz jednak nie znieważona?

Dochodzenie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Garwolinie prowadzili od kwietnia funkcjonariusze policji. Zawiadomienie złożyła sama burmistrz Lidia Sopel-Sereja.

Jak informuje nas Krystyna Gołąbek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, postępowanie zostało umorzone. Stało się tak wobec przyjęcia, że pomówienie pokrzywdzonej za pośrednictwem portalu Nasze sprawy i Biuletynu Informacyjnego stanowiło przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego, a prokurator nie ujawnił okoliczności uzasadniających kontynuowanie w tej sprawie ścigania z urzędu. Co na to burmistrz?

-Na dzień dzisiejszy nie odebrałam jeszcze postanowienia prokuratury -przyznaje Lidia Sopel-Sereja.

Całą sprawę komentują z kolei radni, autorzy Biuletynu.

-Tak wygląda demokracja w Łaskarzewie. W mojej ocenie, kto nie przyklaskuje pani burmistrz we wszystkim, musi się po prostu liczyć z konsekwencjami i, albo na przykład traci stanowisko, musi odejść, albo trafia na przesłuchanie na policję czy do sądu -komentuje Anna Laskowska, dodając, że nie są jedynymi mieszkańcami Łaskarzewa, przeciwko którym burmistrz skierowała sprawę do sądu czy prokuratury.

Zdzisław Dębek zwraca uwagę, że był przesłuchiwany, ponieważ źle podał wysokość zaciągniętych przez miasto kredytów – pomylił się o 300 tys. zł, co według niego zostało sprostowane w kolejnym wydaniu Biuletynu.

-I to jest takie wielkie przestępstwo!? Burmistrz może się pomylić, a radny nie? Przecież kiedy pani burmistrz ogłosiła przetarg na dzierżawę wod-kan na lat 15, zamiast na lat 10, to nazwała to „błędem literowym” i nic się nie stało, a ja trafiłem na komisariat! -kwituje.

Zbigniew Bożek podsumowuje, że autorzy czują się jak przedstawiciele wolnych mediów w Polsce, których działanie nie podoba się władzy.

-Dla nas to naprawdę wyróżnienie i umocnienie w przekonaniu, że to co robimy i piszemy w Biuletynie jest naprawdę ważne i potrzebne mieszkańcom naszego miasta -twierdzi.

komentarz »
  1. serba 29 czerwca 2013 12:07 - Odpowiedź

    Ta kobitka ” tancuje ” koło starosty garwolinskego zapewne wiedząc ze juz nie bedzie burmistrzem po wyborach a starosta ja moze gdzies upchnie w swym urzedzie lub po układach powyborczych. OJ zeby sie nie przeliczyła oboje moga przepasć po nowych wyborach. I tak powinno być Bo arogancja z ich strony jest mocna

Napisz komentarz »