REKLAMA

Aktualności, Samorząd, Łaskarzew

Radny straci mandat?

Opublikowano 23 czerwca 2013, autor: JS.

Radny Łaskarzewa Jan Sierański złożył w 2008 roku fałszywe oświadczenie majątkowe. Przekonuje, że zrobił to nieświadomie. Teraz jednak może stracić przez to mandat.

Radny straci mandat?

Jan Sierański był podejrzany o to, że pełniąc funkcję radnego jeszcze podczas poprzedniej kadencji, w 2008 roku, złożył w urzędzie miasta fałszywe oświadczenie majątkowe, w którym nie wykazał zgodnie z prawdą nieruchomości objętych małżeńską wspólnością majątkową. Były to murowany budynek mieszkalny o pow. 67 m2, drewniany budynek mieszkalny o pow. 26 m2, działka o pow. 521 m2, udział 1/10 we współwłasności budynku handlowo-usługowego o pow. 51 m2 oraz działka o pow. 0,0303 ha. Wykazał też niezgodnie ze stanem faktycznym jako objęty wspólnością małżeńską dom o powierzchni użytkowej 240 m2.

6 marca prokurator wniósł do Sądu Rejonowego w Garwolinie wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego ma okres próby jednego roku. W ubiegłym tygodniu w garwolińskim sądzie odbyła się rozprawa.

-W sprawie przeciwko Janowi S. w dniu 18 czerwca 2013 roku zapadł wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne wobec Jana S. na okres próby 1 roku -informuje nas wiceprezes Sądu Rejonowego w Garwolinie Małgorzata Parzyszek.

-Nadto Sąd zasądził od Jana S. świadczenie pieniężne w wysokości 500 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej i kwotę 150 złotych na rzecz Skarbu Państwa tytułem kosztów sądowych -kontynuuje.

Radny zapewnia, że podczas składania oświadczenia majątkowego w 2008 roku był przekonany, że działał zgodnie z prawem. Uważa, że nieruchomości wykazywał po prostu nieprecyzyjnie.

-Dom i jego wartość podałem z działką, nie wyszczególniłem numeru działki. Uważałem, że jest to jedno, przecież dom nie może stać w powietrzu -podaje przykład.

Decydując się na warunkowe umorzenie, sąd stwierdza winę oskarżonego, jednak nie wymierza mu kary. Według orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego radny nie może więc pełnić swojej funkcji.

Jan Sierański zapowiada, że nie będzie się odwoływał od wyroku sądu.

-Nie ma sensu tego przedłużać -uważa.

Czy sam złoży mandat?

-Poczekam na to, aż przyjdzie wyrok i wtedy postąpię zgodnie z procedurami -deklaruje.

komentarz »
  1. zbinarek 24 czerwca 2013 17:02 - Odpowiedź

    Przyjzycie sie radnym powiatowym i miejskim a w szczegulnosci kierownikom jednostek w tym dyrektorom szkół sa tacy dyrektorzy któzy juz za tamten rok nie złozyli oswiadczen majatkowych lub ich nikt nie opublikował w necie by nie draznic opini publicznej juz dawno powinni stacic swoje posadki na stołkach kierowniczych czy dyrektorskich. Jednak „mafia” powiatowo miejska trzyma sie dobrze ale miejmy nadzieje ze tylko do wyborów pózniej możem nastąpi” apokalipsa ” i tylko sznur moze byc rozwiazaniem.

Napisz komentarz »