REKLAMA

Aktualności, Historia, Kultura, Z życia szkół

Uczeń LO otrzymał możliwość odbycia stażu w IPN

Opublikowano 02 lipca 2013, autor: IG.

Dawid Jasiński z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie biorąc udział w Olimpiadzie Solidarności „Dwie dekady historii” odniósł sukces na skalę ogólnopolską.

Uczeń LO otrzymał możliwość odbycia stażu w IPN

W pierwszej edycji zmagań udział wzięły 432 szkoły i ponad trzy tysiące uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Była to młodzież z terenu całej Polski.

Olimpiada składała się z trzech etapów. Na szczeblu szkolnym w LO na Długiej wyłoniono dwóch przedstawicieli- Dawida Jasińskiego i Piotra Makulca. Następnie odbyły się eliminacje w Płocku. Tam wyłoniono trzyosobową drużynę, która reprezentowała województwo mazowieckie na etapie centralnym. Pierwsze miejsce, a tym samym najwyższy wynik w Polsce uzyskał Dawid Jasiński, uczeń nauczycielki historii Ewy Gałązki. Reprezentował on nasze województwo wraz z uczniem z Radomia i Iłży.

Finał Olimpiady odbył się w Gdańsku w stoczniowej Sali BHP. Składał się z trzech części. Drużyna przygotowywała wcześniej prezentację na jeden z tematów podanych przez organizatorów. Następnie należało ją zarekomendować i odpowiedzieć na pytania komisji. Ostatecznie Dawid Jasiński i jego koledzy wywalczyli trzecie miejsce w Polsce.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy, a także możliwość odbycia miesięcznego płatnego stażu w warszawskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej.

Napisz komentarz »