REKLAMA

Aktualności, Sport, Z życia szkół

Medalowy występ tenisistek stołowych

Opublikowano 18 czerwca 2013, autor: łs.

Złote medale XV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyły uczennice Publicznego Gimnazjum w Trąbkach: Dominika i Katarzyna Rosłaniec

Medalowy występ tenisistek stołowych

22 maja w Jeżewie odbyły się XV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Z regionu siedleckiego awans do wojewódzkiej rywalizacji uzyskały dwa zespoły z powiatu garwolińskiego- z pierwszego miejsca drużyna dziewcząt Dominika i Katarzyna Rosłaniec z Publicznego Gimnazjum z Trąbek, a z drugiego reprezentujące Publiczne Gimnazjum w Pilawie Klaudia Rokicka i Karolina Nowak. Zawodniczki klubu KS Puznówka 96, tym razem broniąc szkolnych barw, pokazały bardzo dobre przygotowanie, a efektem tego są medale prestiżowych zmagań.

W Jeżewie zaprezentowało się jedenaście zespołów, które przebrnęły przez regionalne eliminacje. Dziewczęta z gimnazjum w Trąbkach okazały się bezkonkurencyjne, o czym świadczy fakt, że w całym turnieju nie straciły choćby jednego seta. W finale spotkały się z drużyną PG z Płocka i po zaciętej walce, Dominika i Katarzyna Rosłaniec zapewniły sobie złote medale XV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Bardzo dobrze spisały się również uczennice gimnazjum w Pilawie, które stanęły na najniższym stopniu podium.

-To był piękny turniej, w którym wystąpiły dwie drużyny z naszej gminy. Na dużą uwagę zasługuje oprawa całego turnieju. Wejście zawodniczek do hali sportowej odbyło się w kolumnie prezentującej poszczególne rejony województwa mazowieckiego i przy akompaniamencie szkolnej orkiestry dętej. Wszystkie zawodniczki turnieju mogły się uroczyście zaprezentować -wspomina i chwali imprezę opiekunka dziewcząt z powiatu garwolińskiego Halina Ciesielska.

Napisz komentarz »